BTC : 79157 ₺ ETH : 1.733 ₺ XRP : 43.22 ₺ LTC : 7.714 ₺ USDT : 325.3 ₺ XLM : 0.2237 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BTC S2F grafiği (stok/akış) yeni ATH’nin yaklaştığını gösteriyor

BTC S2F grafiği (stok/akış) yeni ATH’nin yaklaştığını gösteriyor

BTC S2F grafiği (stok/akış) yeni ATH’nin yaklaştığını gösteriyor
0

Bitcoin tekrardan 10 bin doların üstüne çıktı. BTC S2F grafiği (stok/akış), Bitcoin’de yeni bir boğa koşusunun habercisi olabilir.


BTC S2F grafiği boğa sinyali veriyor

Bitcoin tekrardan 5 basamaklı sayıları gördü. Bitcoin’deki fiyat artışı altcoinlerin de coşmasına neden oldu. Aşağıdaki grafikte yazının kaleme alındığı saatte kripto para piyasalarındaki son durumu görüyoruz.

btc s2f grafiği BTC S2F grafiği (stok/akış) yeni ATH’nin yaklaştığını gösteriyor

Uzun süre sonra kripto para piyasaları 300 milyar dolarlık işlem hacmine yaklaşıyor. En son geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde 300 milyar doları gören piyasalar, mevcut performansını devam ettirirse kısa süre sonra 300 milyar dolarlık işlem hacmini geçecektir.

koinmedya_brave

btc s2f grafiği BTC S2F grafiği (stok/akış) yeni ATH’nin yaklaştığını gösteriyor

100 binin üzerinde takipçisi olan ünlü analist Plan B, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran önemli bir analizi takipçileri ile paylaştı. Bu analizde Plan B, Bitcoin stok-akım değerlerini (S2F) hesaplıyor. S2F değerleri, piyasada işlem gören toplam Bitcoin sayısının yıllık Bitcoin arzına bölümünden elde ediliyor. Elde edilen katsayının artması, Bitcoin’in daha da kıt hala geldiğini gösteriyor. Plan B’nin grafiğini aşağıda görüyoruz.

BTC S2F grafiği

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Grafikte renklendirilmiş noktalar Bitcoin/USD paritesini, beyaz grafik ise S2F değerlerini veriyor. Kırmız noktalar boğa koşusu sezonlarını temsil ediyor.  Bitcoin halving’i etkisi ile S2F değeri (beyaz grafik) bir katman artış gösterdi. Bu gelişmenin üzerine ilk kırmızı nokta elde edildi. Plan B, Bu kırmızı noktayı yeni bir boğa koşusunun habercisi olarak nitelendiriyor.

Kaynak