BTC : 65248 ₺ ETH : 1625 ₺ XRP : 1.437 ₺ LTC : 321.5 ₺ USDT : 6.784 ₺ XLM : 0.5121 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin BTC hakimiyeti düşüyor – Kripto baharı geri mi dönüyor?

BTC hakimiyeti düşüyor – Kripto baharı geri mi dönüyor?

BTC hakimiyeti düşüyor – Kripto baharı geri mi dönüyor?
0
huobi_koinmedya

Kripto baharı ne kadar yakın? Bitcoin hakimiyeti düşmeye devam ediyor. BTC 8,000 dolar seviyesini geri alabilse de piyasa hakimiyeti yüzde 69’un altında.


Kripto baharı geri mi dönüyor?

Kripto piyasasında altcoinlerin çoğu yeşil ve Bitcoin hakimiyeti düşerken onu performans olarak geride bırakıyorlar. Kripto paraların liderinin piyasa üzerindeki hakimiyetini gösteren grafik, geri çekilmenin işaretleri sergiliyor. Tabii bu durum altcoinler için iyi bir haber.

Bitcoin’de pazartesi günü 8,000 doların altına düşüş görmüştük. BTC dün toparlanarak bu seviyeyi geri aldı ve 8,300 dolara doğru yükseldi. Buna rağmen, güçlü direnç kendini gösterirken, Bitcoin 8,200 dolara geriledi. Şu an da iki haftalık bir fiyat aralığına bağlı olarak işlem görüyor.

Tradingview.com’a göre, BTC hakimiyeti yüzde 69’a düştü ve şu an son iki ayın en dip seviyesinde. Aşağıdaki grafikten geri çekilme döneminin başladığını açık bir şekilde görebiliriz. Bitcoin’in piyasa payının daha da azalması muhtemel. BTC hakimiyetinin bir sonraki destek seviyesi yüzde 66’da.

koinmedya_brave

Kripto baharı ne kadar yakın? Bitcoin hakimiyeti düşmeye devam ediyor. BTC 8,000 dolar seviyesini geri alabilse de piyasa hakimiyeti yüzde 69’un altında.

BTC hakimiyeti grafiği Kaynak: tradingview.com

Altcoinlerde son durum

Bitcoin boğalarının direnci kıramaması altcoinler için iyi bir haber. Altcoinlerin çoğu bugünkü Asya işlemleri sırasından iyi bir ralli kaydetti.

Ethereum, şu an son 24 saatteki yüzde 4’lük pump ile büyük kardeşini performans olarak geçti ve ETH fiyatı da 180 doların üzerinde. Buna rağmen Ethereum hala büyük ölçekli grafikte çok zayıf ama yine de toparlanma başladı. Piyasa değeri de neredeyse 20 milyar dolara ulaşacak.

koinmedya_brave

Grafik uzmanı Peter Brandt, ETH/BTC paritesini gözlemleyerek, Ethereum’un kırılma yapmak üzere olduğunu sonucuna varıyor.

Peter Brandt, aşağıdaki tweetinde şöyle yazdı: “ETH/BTC paritesinde ETH dibi belirleyecek yapıyı oluşturuyor.”

Ethereum, psikolojik 200 dolar seviyesini görmeden gerçek anlamda ralli yapmayabilir. Bunun için de büyük kardeşinin desteği gerekebilir. En son Ağustos 2018’te Bitcoin 8 bin doları gördüğünde ETH fiyatı 400 dolardı. Yani daha çok uzun yolu var.

Bu arada Ripple XRP ikinci gündür güçlü ve yüzde 3 değer kazanarak 0.275 doları gördü. Buna rağmen geçen yılki fiyattan çok geride ve bu yılın en kötü performans sergileyen altcoinlerinden biri.

Bitcoin Cash ise dördüncülüğü Tether’den geri aldı ve yüzde 3 artış ile 230 dolarda. Yüzde 4’lük yükseliş Litecoin’in 60 dolar seviyesini geri almasına yetmedi.

Öte yandan kripto para piyasasının değeri hafta sonundan bu yana 8 milyar dolar arttı ve bunun büyük kısmı altcoinlere ait. Bu da altcoinler için bahar umutlarını yeşertiyor.

Kaynak