BTC : 80640 ₺ ETH : 1.785 ₺ XRP : 44.49 ₺ LTC : 7.719 ₺ USDT : 337 ₺ XLM : 0.2304 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. BTC 9 bin doların üstünde- devamı gelir mi?

BTC 9 bin doların üstünde- devamı gelir mi?

BTC 9 bin doların üstünde- devamı gelir mi?
0

BTC 9 bin doların üstüne tekrardan çıktı. Bitcoin 9 bin doların üstünde tutunabilirse yeni bir alım baskısı BTC’yi tekrardan 5 basamaklı sayılara taşıyabilir.


BTC 9 bin doların üstünde

Bitcoin 19 Ocak’ta 9,150 dolarlık direnç seviyesini test etmişti. Bugün tekrardan Bitcoin 9 bin doların üstüne çıktı. Eğer BTC 9 bin doların üstünde tutunabilirse halving öncesi yeni bir boğa koşusuna başlayabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin 2015 sonrası en güçlü dönemine giriyor olabilir

Dave the Wave ismini kullanan analist, haftalık Bitcoin MACD verilerinden hareketle oluşturduğu grafikte Bitcoin’in yeni bir boğa sürecine başlayabileceğini ileri sürüyor. Dave the Wave, MACD verilerinde simetrik iki dalgaya dikkat çekiyor. İlk dalgada MACD verileri, Bitcoin Haziran 2019’da 14 bin’e ulaşınca zirveyi görüyor. Sonrasında ise ikinci simetrik dalga başlıyor ve Aralık 2019’da Bitcoin 6400 doları gördüğünde ise ikinci simetrik dalga minimum seviyeyi görüyor. Eğer Dave The Wave’in analizinde MACD verileri üçüncü bir dalgayı oluşturursa Bitcoin süreç içerisinde 14 binlik zirveyi tekrardan test edebilir.

koinmedya_brave

BTC 9 BTC 9 bin doların üstünde- devamı gelir mi?

Diğer bir analist Ant (@ThislsNuse) ise daha net ifadelerle Bitcoin ayı sezonunun sona erdiğini ilan ediyor.

Ancak Ant’ın ayı sezonunun bittiğini şimdiden ilan etmesini cesur bir iddia olarak görenler de var. Bu iddia için Bitcoin’in 10 bin doları görmesini beklemek gerekebilir. Bitcoin 23 Eylül tarihinde Bakkt’ın vadeli işlemlere başlamasının ardından 10 bin doların altına geriledi. Küresel anlamda artan riskler şimdilik Bitcoin fiyatlarında artışa neden oluyor. Ancak bu etkinin kalıcı olup olmadığını görmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var.

BTC 9 binLütfen Bkz: Borsalardaki yüklü miktarda Bitcoin ve Ethereum risk oluşturuyor

Kaynak

Etiketler: