BTC : 82392 ₺ ETH : 1.851 ₺ XRP : 45.75 ₺ LTC : 7.685 ₺ USDT : 350.7 ₺ XLM : 0.2401 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Brezilyalı bankalardan kripto borsalarına tehdit

Brezilyalı bankalardan kripto borsalarına tehdit

Brezilyalı bankalardan kripto borsalarına tehdit
0

Brezilyalı bankalardan kripto borsalarına yönelik olumsuz bir tavır: Bankalar Brezilya’da kripto para borsalarının hesaplarını kapatıyor.


Brezilyalı bankalardan kripto borsalarına tehdit

Bölgesel medya organı Criptonoticias’a dayandırılan bir habere göre Brezilya’nın büyük ticari bankalarından Banco Bradesco, kripto para borsalarına ait hesapları kapatmakla tehdit ediyor. 2019 yılında Brezilya finans otoritesi CADE’den yapılan açıklamaya göre bankalar, gerek gördükleri durumda kripto paralar borsalarına bankacılık hizmeti sunmayabilir. Bu konuda hukuki bir engel görmeyen Banco Bradesco, Brezilya’daki kripto para borsaların hesabını kapatarak bankacılık hizmeti vermeyebilir.

ABD’de geçtiğimiz aylardan Bank of America’nın da kripto para piyasalarında işlem göre bazı girişimcilerin banka hesabını kapattı. Hatta Tron’un CEO’su Justin Sun’ın da hesabının kapatıldığı iddia edildi.

Lütfen Bkz: Bank of America Bitcoin ve kripto para ticareti yapanların hesabını kapatıyor

koinmedya_brave

CADE, yukarıdaki kararının aksine kripto paralarının antitröst yasalarını ihlal etmedikleri ve bu nedenle kripto para borsalarına verilen hizmeti reddetmeleri için bir neden yok, açıklamasında bulundu.

CADE bu açıklaması ile 2019 yılındaki açıklamaları çelişkili bir durum oluşturuyor ve CADE bu konuda sorumluluk almaktan sakınıyor.

Banco Bradesco’dan yapılan açıklamaya göre kripto para borsaları kara para aklama riskini arttırıyor. Banco Bradesco’nun ardından diğer bankaların da kripto para borsaları ile ilgili hesapları kapattığı ileri sürülüyor. Bu durumda Brezilya merkezli kripto para borsalarının hukuki yollara başvurmaktan başka alternatifleri kalmıyor.

Lütfen Bkz: Yeni Bitcoin ödeme sistemi tanıtıldı

Bitcoin Max geçtiğimiz dönemde Santander Bank aleyhine benzer konuda açtığı davayı kazandı.

Kaynak