BTC : 64433 ₺ ETH : 1689 ₺ XRP : 1.4 ₺ LTC : 310.6 ₺ USDT : 6.837 ₺ XLM : 0.5459 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriMedya Haber
  3. Brave tarayıcısı merakla beklenen 4 yeniliği hayata geçiriyor

Brave tarayıcısı merakla beklenen 4 yeniliği hayata geçiriyor

Brave tarayıcısı merakla beklenen 4 yeniliği hayata geçiriyor
0
huobi_koinmedya

Brave tarayıcısı merakla beklenen 4 yeniliği hayata geçiriyor. Çok sayıda kripto meraklısı tarafından beğeniyle kullanılan Brave tarayıcısı, sunduğu yeni özelliklerle Google Chrome ve Mozilla Firefox’un da hoşuna gidecek bir rakip olma yolunda ilerliyor. Kulislerden sızan son bilgiye göre bu ünlü internet tarayıcısı birkaç ek özellik daha getiriyor. Ayrıca bu projenin cazibesini yaygınlaştırma da devam eden bir süreç.

Reddit tip desteği çalışma halinde

Brave içerik sağlayıcıları, BAT (Basic Attention Token) olarak tip almalarına izin vererek ödüllendirmeyi planlarken, aynı zamanda geleneksel yöntemleri de kullanma taraftarı. Şu an Twitch ve Youtube en çok desteklenen içerik oluşturma platformları olsa da, her bir seçeneği keşfetmek çok önemli. Reddit kullanıcılarına tip desteği verilmesini entegre etmek- doğrulandıklarını varsayarsak- Brave tarayıcısının gelecekte daha yaygın kullanılmasını sağlamanın bir yoludur.

ilgili:BAT token fiyat analizi 22 Mayıs 2019

Entegrasyon sürecinin başarılı olup olmayacağı konusunda tahmin yürütmek için henüz erken ancak Reddit kullanıcılarına tip vermede Reddit Gold gibi öncüler mevcut. Bu yeni özelliğin yakın gelecekte Brave kullanıcı sayısını ciddi ölçüde artırma ihtimali bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca Reddit kullanıcılarına oto-katkı ayarlarıyla tip verebilecekler ki bu da kayda değer bir özellik.

koinmedya_brave

Vimeo yakında desteklenecek

Herkesin bildiği gibi geniş içeriğe sahip video platformları sadece YouTube ve Twitch’le sınırlı değil. Her ne kadar çok geniş kitleye hitap etmese de, Vimeo’da video içerikleri konusunda kendi çapında popüler bir platform. Bu açıdan tip desteği ve doğrulama açısından bakıldığında Vimeo’ya destek sağlamak, Brave ekibi için önem arz eden bir konu.

Reddit gibi bu iki platforma da resmi olarak desteğin ne zaman olacağı henüz net değil. Önümüzdeki birkaç hafta veya ay içerisinde yeni bir Brave tarayıcı güncellemesi gelecek gibi görünüyor. Kullanıcılar açısından daha fazla platforma destek sağlanması önemli bir durum. Daha geniş bir kitleye hitap etmek aynı zamanda BAT’e de daha fazla ilgi çekecektir.

Android reklamları önümüzdeki hafta geliyor

Mobile kullanıcılar için Brave tarayıcı çözümü bekleyişi uzun sürdü. Android kullanıcıları sonunda reklamları görüntüleyebilecek ve bu sayede Brave tarayıcısını kullanarak BAT kazanabilecekler. Şimdiye kadar bu özellik mevcut değildi ancak 13 Haziran’da aktif olma ihtimali çok yüksek. Erişimin sağlanabileceği ülke sayısı ilk etapta sınırlı sayıda olsa da kısa süre de bu sorun da çözüme kavuşacaktır.

Metamask kolu entegrasyonu

Brave tarayıcısı kullanılabilirliği arttıkça çift yönlü cüzdan desteği ihtiyacı da giderek artmakta. Çıkacak olan tarayıcının Metamask kolu desteğini de içereceği hususunda bilgiler mevcut ki bu birçok kişiyi memnun edecek. Bu yenilik, kullanıcıların BAT bakiyelerini tarayıcının özelliği aracılığıyla cüzdanlarına aktarmalarını sağlayacak ve bütünsel olarak kullanıcı deneyimini geliştirecek.

koinmedya_brave

Brave tarayıcısı merakla beklenen 4 yeniliği yakın zamanda hizmete sunacak ve bu konudaki ilk yorumlar gayet tatmin edici görünüyor.

kaynak