BTC : 83494 ₺ ETH : 2904 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.605 ₺ XLM : 0.5918 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Borsalardaki Link bakiyesi ve Chainlink işlem hacmi azalıyor: Bu iyi mi kötü mü?

Borsalardaki Link bakiyesi ve Chainlink işlem hacmi azalıyor: Bu iyi mi kötü mü?

Borsalardaki Link bakiyesi ve Chainlink işlem hacmi azalıyor: Bu iyi mi kötü mü?
0

12’inci büyük kripto para Link’in kripto para borsalarındaki bakiyesi ve Chainlink işlem hacmi düşüyor. Bu iyeye mi işaret kötüye mi?


Borsalardaki Link bakiyesi ve Chainlink işlem hacmi azalıyor

Glassnode Chainlink ile ilgili önemli bir veri paylaştı. Bu veriye göre kripto para borsalarında tutulan Chainlink miktarı azalış trendinde. Aşağıdaki grafikte borsalarda tutulan toplam Chainlink bakiyesindeki değişimi görüyoruz.

Chainlink işlem hacmi 2019 yılının ilk yarısından kripto para borsalarında 120 milyonun üzerinde Link tutuluyorken bu miktar, 2020’nin ikinci çeyreğinde 80 milyonun altına geriledi.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

koinmedya_brave

Kripto para borsalarında tutulan kripto paraları her zaman satışa hazır olarak değerlendirebiliriz. Borsa harici soğuk cüzdanlarda tutulan kripto paralar ise uzun vadeli hodl (tasarruf) edilme ihtimali daha yüksek. Yaklaşık 40 milyon Link’in borsa cüzdanlarından çekilmesi, yatırımcıların Chainlink biriktirdikleri şeklinde yorumlanabilir.

Borsalardaki Link miktarının azalmasıyla toplam Chainlink işlem hacminde de düşüş gözleniyor. Aşağıdaki grafikte Chainlink fiyatları ile işlem hacmindeki değişimi görüyoruz.

Chainlink işlem hacmi Kısaca borsalardaki Link bakiyesinin ve Chainlink işlem hacminin azalması iyiye yorulabilir.

Link, 4 Mart 2020’de Korona Salgınının küresel pandemi ilan edilmesinin hemen öncesinde 4.95 dolara çıkarak tüm zamanlarının rekorunu kırdı. Chainlink, yazının kaleme alındığı saatte 3.8 dolardan işlem görüyor.

ChainLink, toplam piyasa büyüklü açısından Stellar’ın üstünde ve Cardano’nun hemen altında 12’inci sırada yer alıyor.

Kaynak