BTC : 87000 ₺ ETH : 3239 ₺ XRP : 2.212 ₺ LTC : 419.2 ₺ USDT : 7.383 ₺ XLM : 0.7739 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı ne kadar?

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı ne kadar?

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı ne kadar?
0
huobi_koinmedya

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı ne kadar? Toplam arzı 21 milyon adet olan Bitcoin’in şimdiye kadar yaklaşık 18 milyon adeti madenciler tarafından kazılarak piyasaya sürüldü. Peki bunun kaç tanesi sirkülasyonda?


Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı kaç tane?

 

Kripto para topluluğunda son zamanlarda, BitUniverse tarafından geliştirilen ‘Exchange Transparent Balance Rank’ isimli uygula konuşulur oldu. Bu uygulama sayesinde kripto para meraklıları borsalarda hangi kripto paradan ne kadar olduğunu ve toplam sirkülasyonun hangi boyuta geldiğini anlık öğrenebiliyor. Bu uygulama için pek çok borsayla anlık veri akışı konusunda anlaşan BitUniverse, 12 Aralık’ta tüm borsalarla anlaşmış olduğunu ve o günden sonra kripto para sermayesini çok net bir şekilde gözler önüne sereceğini bildiriyor.

https://twitter.com/bituniverse_org/status/1201695170959298563?s=20

koinmedya_brave

BitUniverse

”Binance, Huobiglobal ve OKEx’i de kapsayan tam liste 12 Aralık’ta açıklanacak.

Bu çalışmamızda bizlere yardımcı olan @peckshield’e teşekkürü bir borç biliriz.”

Güncel uygulama verileri ise bizlere şu anda soğuk cüzdanlarda olmayan ve borsalarda işlemde veya işleme hazır halde bekletilen 1.9 milyon adet Bitcoin olduğunu ilan ediyor. Ancak bu rakamın Binance, Huobiglobal ve OKEx gibi sektöre yön veren bazı kripto para borsalarını kapsamadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tam liste 12 Aralık’ta yayımlanacak.

koinmedya_brave

İlgili haber: Binance CEO’sundan kripto para piyasalarındaki güncel gelişmeler hakkında açıklama

”1.925 milyon Bitcoin, Coinbase, Bitmex, Bitstamp, Bitfinex, Kraken, Bittrex, Coincheck ve Poloniex gibi borsalarda diğerleri gibi cüzdana çekilmeyi bekliyor.”

12 Aralık’ta son halini alacak bu çalışmayla birlikte artık insanlar kripto para piyasalarındaki ani hacim artışlarından daha rahat haberdar olup konjonktüre göre pozisyon alabilecek.

Kripto para sektöründen en son haberler ve en çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin sağlıcakla kalın.

İlgili haber: Bitcoin’in düşme sebebi Facebook Libra mı?

Etiketler: