BTC : 65711 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 320.9 ₺ USDT : 6.778 ₺ XLM : 0.5449 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Boğa Koşusu Başladı Mı? Grafikler Neyi Gösteriyor

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı Mı? Grafikler Neyi Gösteriyor

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı Mı? Grafikler Neyi Gösteriyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Boğa koşusu başladı mı, geliyor mu derken bugün yani 17 Temmuz 2018 günü Bitcoin büyük bir çıkış yakaladı.


 

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı mı?

Bknz: Boğa Koşusu Geliyor Mu?

koinmedya_brave

Yükselişten yalnızca 5 saat önce yayınlanan yükseliş öngörüsü haberimiz (Tavsiyedir): Bitcoin Yükseliş Beklentisinde

6.760 Dolar seviyelerinden yaklaşık 1 saat içerisinde 7.480 seviyelerini görmeyi başardı. 720 dolarlık bu artış aslında %10 gibi ciddi bir orana tekabül ediyor.

Elliot Dalga Teorisine göre her dalga kendini tanımlayan 5 alt dalgadan meydana gelir. Bunların ilk mutlaka güçlü bir itki dalgası olmak zorundadır. 17 Temmuz saat 20:30’da başlayan da strandart bir Elliot itki dalgasına benziyor.

Bitcoin Boğa koşusu başladı Bitcoin Boğa Koşusu Başladı Mı? Grafikler Neyi Gösteriyor

koinmedya_brave

Grafikte gördüğünüz sarı dikdörtgen (6.750-6.850) direnç bölgesi. BTC bu direnci geçmişte 2 kere denedi kıramadı. Geçmişte hem alt sınırdan hem iç bölgesinden hem de üst sınırından döndü. 4 saatlik RSI Nisan’dan bu yana ilk kez 63.5 direnci üstüne çıktı ve üzerinde tutunmayı başardı. RSI bu hattın üzerine en son 12-25 Nisan tarihlerinde yaşanan mini boğa koşusunda görmüştü. Hatırlayın BTC 2 haftada 6.000 dolar seviyelerinden 10.000 dolar sınırına yükselmişti.

Yazı yayına hazırlandığı sıralarda 4 saatlik RSI 80 değerini gösteriyordu ki bu çılgın bir rakam. Yaşadığımız eğer bir pump değilse bu itki dalgası kendini tamamlayıncaya kadar yüzlerimizi güldürecek cinsten.

Yazı yayına hazırlandığında BTC 7.362 dolardan işlem görüyordu. Uzmanlar günlük kapanışı 7.200 doların üzerinde yapması durumunda gelecek için ümitli olunabileceğini belirtiyorlar.

Gelelim Günlük Grafiğe

Bitcoin Boğa koşusu başladı Bitcoin Boğa Koşusu Başladı Mı? Grafikler Neyi Gösteriyor

Günlük grafikte çok net mesajlar var. Fiyat grafiği Nisan’da yaşanan çıkışın ardından ilk kez 50 Günlük Hareketli Ortalamayı yukarı yönlü kırmış vaziyette. Grafiğe dikkatli bakıldığında en büyük 2 direnç noktasının 7.800 Dolar değerlerinde kesiştiği görülecektir. Hem 200 Günlük Hareketli Ortalama hem de grafiğin hakim trend çizgisi aynı bölgede üst üste binmiş vaziyette. Bu direncin kırılması zor olacaktır. Şu an Bitcoin’in önündeki en büyük engel bu iki direnç. Peki bu seviye kırılırsa ne olur? Açıkça söylemek gerekirse bu seviye kırılırsa 10.000 Doları görmemek için hiçbir sebep yok

NOT: Yatırım Tavsiyesi Değildir. Yatırımlarınızı Kendi Değerlendirmeleriniz Sonucunda Yapmanız En Sağlıklı Yoldur

Etiketler: