BTC : 1.796 ₺ ETH : 6.79E-6 ₺ XRP : 68.4 ₺ LTC : 0.0008504 ₺ USDT : 341.6 ₺ XLM : 529.4 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BM Hong Kong’daki göçmenleri blockchain teknolojisi yardımıyla takip edecek

BM Hong Kong’daki göçmenleri blockchain teknolojisi yardımıyla takip edecek

BM Hong Kong’daki göçmenleri blockchain teknolojisi yardımıyla takip edecek
0

Birleşmiş Milletler, küresel kronik bir yara haline gelmiş göçmenlik sorununa blockchain merkezli bir tedavi yöntemi kullanacak. BM, Hong Kong’daki göçmenleri blockchain teknolojisi yardımıyla takip edecek.


Göçmenlik sorununa blockchain merkezli çözüm önerisi

Birleşmiş Milletlere (BM) bağlı göçmenlik ofisi blockchain hizmeti sunan Diginex ile güçlerini birleştiriyor. Bu sayede BM, Hong Kong’daki mültecileri takip edebilecek ve onların haklarını savunabilecek.

Lütfen Bkz: Suriyeli, mülteci kampında kripto para ve blockchain dersi veriyor

Hong Kong adası tarihi anlamda göçmenlerin ve göçmen işçileri ilgi odağı olmuş destinasyonların başında geliyor. Hong Kong’da 390 bini aşkın göçmen olduğu düşünülüyor. Bu oran neredeyse Hong Kong’da çalışan her işgücünün 10’da 1’ine denk geliyor. Diginex tarafından paylaşılan tweet bu istatistiklere dikkat çekiyor. Diginex, bu tweet’inde BM’nin göçmenleri takip etmek için blockchain teknolojisini kullanmaya başladığını da duyuruyor.

koinmedya_brave

Göçmen işçiler kötü çalışma koşulları ve iş yerlerinde yaşanılan mobbing’den şikayetçi. Bu tür sorunların üstesinden gelmek ya da en azından bu sorunları minimize etmek adına blockchain teknolojisi iyi bir fırsat sunuyor. Hong Kong’daki göçmen işçilerin yüzde 56’sı asgari olarak belirlenmiş ücretin altında çalışmaya zorlanıyorlar.

Lütfen Bkz: Çin merkezli Anhui VeChain blockchain’ini kullanacak

Göçmen işçilerin yüzde 96’sı bayanlardan oluşuyor ve çok kötü çalışma koşullarında çalışmaya zorlanıyorlar. Göçmen işçilerin, işverenler tarafından sömürülmesinin önlenmesine adına blockchain ciddi bir çözün getirebilir. Her bir göçmen işçinin kimlikleri ve bodroları blockchain sistemine kaydedilerek takibi anlık takip edilebilecek. İhlal durumlarında ise müdahale hızlı biçimde gerçekleştirilebilecek.

Daha iyi hayat koşulları ve iyi iş için doğdukları topraklardan ayrılmak zorunda kalan göçmenler, gittikleri bölgelerde de hiç beklemedikleri sonuçlarla karşılaşabiliyor. Sömürülen ve baskı altında tutulan göçmenler ise başta sosyolojik ve güvenlik sorunları olmak üzere birçok potansiyel riski bünyesinde taşıyor.

Kaynak