1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Bluzelle Nedir?

Bluzelle Nedir?

Bluzelle Nedir?
0
Bluzelle (BLZ) Nedir? Blockchain teknolojisi birçok farklı amaçla kullanılabilir. Araştırmaya değer kullanım durumlarından biri de değişmez ve ölçeklenebilir veri depolama alanıdır. Projenin tam anlamıyla budur. Bu “yeni nesilveri tabanı protokolü” öncelikle ademi merkezi internet ve onun ilişkili uygulamaları üzerinde durmaktadır. Bu kağıt üzerinde etkileyici gibi görünse de, şimdi bu projenin niteliğini araştırmak için zamanı geldi.

Bluzelle (BLZ) Nedi? Kapsamlı Analiz

 

Kısaca Bluzelle (BLZ) Nedir? Merkezi olmayan uygulamalar ( dApps ) söz konusu olduğunda, merkezi altyapılar yetersizdir. Yalnızca bulut tabanlı veritabanları doğru yol değildir. Aynı zamanda tüm endüstri için büyük boyutlu kaygılara neden olurlar. Bu nedenle Bluzelle, paylaşım ekonomisinin en iyisini token ekonomisi ile birleştirmek istiyor. DApp geliştiricileri, bu alanı, uygulamanın verilerini depolamak ve yönetmek için kullanabilirken, herkes aşırı derecede bilgisayar depolama alanını kiralayabilir.

Bluzelle (BLZ) Hedefine Nasıl Ulaşacak?

Proje çeşitli teknolojilerin ilginç bir koleksiyonunu içeriyor. Her şeyden önce, veri parçaları düğümler grubunda depolanır ve bunlar sürüler olarak da bilinir. Bu, bulut bilgiişlem dünyasında hâlâ gerçek bir tehdit olan merkezi bir başarısızlık noktası ile ilgili kaygıları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ne de olsa bir bulut yalnızca bir başkasının bilgisayar veya sunucusudur.

İkincisi, proje sınırsız ölçeklendirme sağlayabilen bir algoritma kullandığını iddia ediyor. Eşsiz bir ağ modeli kullanarak dApp verilerini depolayarak, talebe bakılmaksızın ölçeklenebilir veritabanı sunucuları sağlayabilir. Fazla depolama alanını Bluzelle ile paylaşan yeterli kişi olduğu sürece, büyük miktarda verinin depolanması asla bir problem oluşturmaz.

koinmedya_brave

Bu özelliklerin tümü dinamik bir performans çözümü ile birleştirildi. Proje, talep sürelerini azaltmak için veri paylaşan düğümlerin sayısını ve konumunu dinamik olarak ayarlayabilme konusunda gururludur. Bu aynı zamanda bir bütün olarak ekosistemin genel performansını geliştirmeye yardımcı olacaktır. Şirket, Temenos, HSBC, Microsoft ve BT gibi firmalar için şimdiden blok zincir teknolojileri geliştirmiştir. Ölçeklenebilir blok zincir tabanlı veri depolama çözümleri için giderek daha fazla ihtiyaç duyulduğu açıktır.

BLZ Token  Nedir?

Blockchain girişimelerin tamamında olduğu gibi Bluzelle‘de de kendi para birimi BLZ vardır. Bu token, veri tabanı hizmetleri için değiştirilebilir.Bu simgelerle bazı kripto para borsalarında ticaret yapmak da mümkündür. Ancak birincil kullanımı, veritabanı saklama işlemini içermektedir. Bu token, dosya saklama alanı ile hiçbir ilgisi yoktur ve ikisi arasında ayırım yapmak önemlidir.

Bluzella’nın (BLZ) Geleceği Var mı?

DApps için dağıtılmış bir veri tabanı olarak hizmet etmek ve gereken altyapıyı oluşturmak kolay kolay değildir. Bu yılın Nisan ayında minimum canlı bir ürünün ortaya çıkması bekleniyordu. 2019 yılının tamamında daha fazla iyileştirme ve teknik ekleme yapılacak. Yaklaşmakta olan bazı özellikler şunlardır:Akıllı sözleşmeler, mobil uygulamalar, bahis miktarının belgesi ve Sybil saldırı. Bluzelle (BLZ) için önümüzdeki birkaç yıl oldukça ilginç olacağından emin olabilirsiniz, ancak hala yapılacak tonla iş var.

Etiketler:
Total
0