BTC : 64179 ₺ ETH : 1499 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.828 ₺ XLM : 0.4609 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bloomberg ve Reuters kripto paraları es geçemiyor

Bloomberg ve Reuters kripto paraları es geçemiyor

Bloomberg ve Reuters kripto paraları es geçemiyor
0
huobi_koinmedya

Bloomberg ve Reuters kripto paraları dikkate almaya başladı. Çünkü finans dünyasının bu iki önemli haber kaynağı, müşterilerine kripto para endeksi sunmaya başladı. Veriler ise bu Crypto Index tarafından sağlanıyor.


Bloomberg ve Reuters kripto paraları endekslerine ekledi

Dünyanın lider finansal haber kurumları, kripto paralara daha fazla yer ayırmaya başladılar. Önemli haber kaynaklarından olan Reuters ve Bloomberg de platformlarına yeni kripto para endeksleri ekliyor.

Bununla, Reuters ve Bloomberg okurları, Litecoin, Bitcoin ve Ethereum gibi favori kripto para birimleri ile ilgili gelişmeleri ve yenilikleri takip edebilecekler. Bu kripto paraların ne yaptıklarını görebilecek, dijital para piyasasındaki fiyat değişikliklerini günbegün izleyebilecekler.

koinmedya_brave

İlgili: Ripple için kötü haber: Visa sınır ötesi ödemeler piyasasına giriyor

Benzer adımlar, kripto paraların artan popülerliğinin göstergesidir. Eğer insanlar kriptolarla ilgilenmese ve yaşanan değişiklikleri görmek istemeselerdi, bu endeksler eklenmezdi. Ayrıca Bloomberg ve Reuters’in geniş bir kitlesi bulunuyor ki bu da kripto para haberlerinin aniden geniş bir kitleye ulaşması anlamına geliyor.

Bloomberg ve Reuters, kripto para piyasası ile ilgili verileri Crypto Index isimli girişim alıyor. Crypto Index, piyasadaki ilk 100 kripto para ile ilgili günlük verileri sağlıyor. Crypto Index CEO’su VJ Angelo, sundukları endeksin finansal alandaki 30 yılı aşkın deneyimin bir birikimi olduğunu söyledi.

İlgili: Google son güncellemesi kripto haber sitelerini vurdu – Google sansür mü uyguluyor?

koinmedya_brave

Crypto Index müşterilerine sunduğu verileri hazırlarken, yaklaşık 1,800 ayrı kripto analizi kaynak olarak alıyor. Crypto Index’in basın açıklamasına göre, bilgiler sosyal medya platformları, kripto para borsaları Telegram ve GitHub’dan toplanıyor. Açıklamada, endeksi hazırlarken, 33 Terabytes boyutunda verinin işlendiği vurgulanıyor.

Kaynak

Etiketler: