BTC : 64230 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.7 ₺ USDT : 6.818 ₺ XLM : 0.461 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Blockchain verileri Bitcoin boğalarına güç verebilir

Blockchain verileri Bitcoin boğalarına güç verebilir

Blockchain verileri Bitcoin boğalarına güç verebilir
0
huobi_koinmedya

Blockchain verileri Bitcoin boğalarına güç verebilir mi sorusunun cevabına geçmeden önce hemen bir durum analizi yapalım. Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasasının oldukça değişken olduğu kanıtlandı.


Çok sayıda büyük altcoin büyük kazançlar elde ederken, Bitcoin 10 bin dolar seviyelerinde işlem gördü. Ancak dün, bu yükseliş momentumu, Bitcoin (BTC) 10 bin doların altına düştüğünde durma noktasına geldi. Bu durum kısa vadede piyasalar için sorun yaratabilir.

İlgili haber: Bitcoin 7 kırmızı mumdan kıl payı kurtuldu

Bu potansiyel düşüşe rağmen, önde gelen bir kripto analisti şimdi, blockchain verisinin bir parçasının kripto para birimi için bir yükselişe işaret edebileceğine dikkat çekiyor. Bu durum, dün meydana gelen düşüşün, en sonda ortaya çıkan yukarı doğru momentumunun bir uzantısı tarafından takip edilen, bir yanıp bir sönen bir hal olduğu anlamına gelebilir.

koinmedya_brave

10 bin dolar Bitcoin boğalarına güç verir mi?

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 10 bin 172 dolarlık bir değerle yüzde 3’e yakın bir yükseliş gerçekleştirmiş durumda. Bu durum 10 bin 300 dolarlık direnç seviyesinden çok az bir geri çekilişe, hatta 10 bin 500 dolar seviyesinden daha dik bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin’in, beş haneli fiyat bölgesi içerisindeki konumunu sürdürememesi kesinlikle ayıların boğalara karşı hafif bir üstünlüğü olabileceğinin sinyallerini veriyor. Bu durum aynı zamanda BTC’nin tarihsel olarak belirlenmiş destek seviyesini bir kez daha 9 bin 300 dolar seviyesine getireceği ihtimaline de işaret ediyor.

İlgili haber: Bitcoin 9400 dolar hattını müdafaa ettiği sürece boğa sezonu sürecek

Kısa vadede, BTC’nin boğa ve ayılarının şu anda sıkı bir savaşa kilitlendiği belirtiliyor. Bu yüzden 10 bin dolarlık bölgenin Bitcoin’in yakın vadeli eğiliminin giderek daha belirgin bir şekilde büyüdüğü bir dönüm noktası olabileceği vurgulanıyor.

koinmedya_brave

Twitter’da popüler bir kripto analisti olan Cryptomist, bu seviyenin öneminden bahsetti ve BTC’nin 10.050 Dolar’a yükselmesini beklediğini açıkladı. Beklenti gerçekten de Cryptomist’in dediği gibi çıktı ve BTC bu değerleri aşıp 10 bin 172 dolar seviyesine geldi

Blockchain verileri BTC boğalarına güç verebilir

Kısa vadede görünüşte düşüş eğiliminde olmasına rağmen, Bitcoin’in blockchain verilerinin yakın vadede daha fazla yükselişe işaret edebileceğine dikkat etmek önemli.

Tanınmış bir analist olan Luke Martin, son bir tweette BTC’nin MVRV oranının kripto boğaları için olumlu veriler sağlayabileceğini açıklıyor.

“BTC, ay boyunca süren durgunluğunu sürdürmeye devam ederken, blockchain ölçümleri hakkında daha fazla şey öğrendim. MVRV oranı, bir Bitcoin’in “gerçeğe uygun değeri” ile borsa fiyatı ilişkisi hakkında iyi bir fikir veriyor. MVRC eğer 1’in altında olursa bu durum her zaman mükemmel bir alımın işareti. Aşağıdaki grafik Bitcoin’in MVRC’sinin şu anda 1’in altında olduğunu gösteriyor.

Önümüzdeki günler ve haftalar, Bitcoin’in hangi yöne gideceği konusunda oldukça aydınlatıcı olacak. Bitcoin 2019 yılının geri kalanında fiyat hareketi noktasında bir ton ayarı yapacaktır.

Kaynak

Etiketler: