BTC : 84997 ₺ ETH : 2820 ₺ XRP : 2.12 ₺ LTC : 407.2 ₺ USDT : 7.326 ₺ XLM : 0.745 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Blockchain ve Kripto Para Japon Ekonomisinde Yeni Bir Patlama Başlatabilir

Blockchain ve Kripto Para Japon Ekonomisinde Yeni Bir Patlama Başlatabilir

Blockchain ve Kripto Para Japon Ekonomisinde Yeni Bir Patlama Başlatabilir
0
huobi_koinmedya
Japonya, 1980’li yıllarında kaydettiği ekonomik büyüme seviyelerine ulaşmak için her yolu denedi. Blockchain ve kripto para birimlerinin, Japonya ekonomisi için yeni bir çıkış yolu olup olmayacağını ise zaman gösterecek.


Kripto Paralar Japonya’ya İyi Geldi

Forbes’a göre, finans hizmetleri şirketi SBI’nin CEO’su Yoshitaka Kitao, Tokyo’daki Japon Blockchain Konferansında, blockchain ve buna bağlı teknolojilerin Japonya’nın bir önümüzdeki dönemde ekonomik olarak patlama yapmasına önemli ölçüde katkıda bulunacağına inancından bahsetti.

Diğer yandan Japon ekonomisi, şuan ciddi bir kırılganlık döneminde. 1970’lerde, Japonya’nın GSYİH’si ABD’nin hemen ardından dünyanın en büyük ikinci sırasında yer alıyordu. Ekonomik canlanmanın devam ettiği 1980’lerin sonlarında doğru Japonya’nın ekonomisi yatay seyretmeye başladı. 1990’ların başında ise, Japonya kayıp yıllarını yaşamaya başlamıştır.

Bununla birlikte, Japonya, özellikle 5G Teknolojisi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve mobil zeka gibi son yıllarda gelişen ileri teknoloji ürünleri, ekonomilerini taze bir canlanma ile yeniden eski görkemine kavuşturmak için bir ümit olabilir.

koinmedya_brave

SBI’den Blockchain’e Yatırım

blockchain ve kripto para Blockchain ve Kripto Para Japon Ekonomisinde Yeni Bir Patlama BaşlatabilirSBI kısa süre önce 2018’in başında bir AI ve Blockchain Fonu kurdu. Bu fondan Japonya ve Doğu Asya’daki şirketlere 460 milyon$’lık yatırım yapıyor. Kitao,

“Blockchain’i finansın daha ötesine taşımanın gayreti içerisindeyiz. Kripto para birimlerinde şuan spekülatif anlamda talep var bu yüzden fiyatlar bu kadar hızlı çıkıyor ve dalgalanmalar görüyoruz. Ancak, asıl innovasyon insanların bu teknolojileri gerçek hayatta nasıl kullanabileceklerini ve işlerini nasıl geliştirebileceklerini düşünmelerinden geçiyor.”ded.

Kitao, Japonya ekonomisinin önümüzdeki birkaç yıl içinde ekonomik olarak önemli gelişmelere gebe olduğuna, Blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin ülkenin büyümesinde önemli etkilere sahip olacağına inanıyor.

SBI’nin yatırımlarının arasında, yenilenebilir enerji sektöründeki rüzgâr çiftliği de var. Bu sayede Bitcoin Cash’in madenciliğini yapmaya başladılar. Mevcut yatırımlarına ilave olarak, 2018’de bir kripto para birimi borsası açmayı da planlıyorlar. Kitao, Bitcoin yerine Bitcoin Cash’i kullanmaya karar verdiklerini belirtti. Kitao, “Bitcoin çok pahalı olduğunu, insanların sadece alıp elinde tutuyor ve değerinin artmasını umuyor.” dedi.

Japonya Kriptolarla Kolay Uyuştu

Central’ın CEO’su Aaron McDonald da, merkeziyetsiz uygulamaların önemli bir pazarı haline gelen bölgede, Japonya ve Doğu Asya’nın blockchain ve kripto para birimi teknolojilerine yön vereceğinden emin. McDonald:

koinmedya_brave

“Bu bölgeye odaklandık çünkü Japonya’daki insanlar blockchain ve kriptolar söz konusu olduğunda dünyanın geri kalanından çok daha ileride. Blockchain, Japon pazarına entegre edilirse, piyasaların toparlanmasına destek olabilecek önemli bir işlevi olacaktır.” diyor.

CTIA’nın CEO’su, blockchain yatırım danışmanı Tezuka Mitsuru, Japon yasal mevzuatlarının blockchain ve kripto para birimi endüstrisinin büyümesini engelleyebileceği endişesi olsa da, Japonya kripto para birimi düzenlemelerini daha geniş ve yapıcı bir yaklaşımla ele alabileceğini belirtti. Japon hükümetinin geçtiğimiz günlerde kripto para birimi borsalarındaki düzenlemelerine rağmen, korsan saldırılar ve hırsızlık konularındaki endişeler halen devam ediyor.