BTC : 19.43 ₺ ETH : 80991 ₺ XRP : 68.9 ₺ LTC : 0.0065 ₺ USDT : 43.86 ₺ XLM : 522.3 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBorsa Haberleri
  3. Blockchain.com borsası GBP sistemini başlatıyor

Blockchain.com borsası GBP sistemini başlatıyor

Blockchain.com borsası GBP sistemini başlatıyor
0

İngiltere merkezli Blockchain.com borsası GBP sistemini Birleşik Krallık’ta başlatarak daha hızlı ödemelerin kapısını aralıyor.


Blockchain.com borsası GBP ile ne vaat ediyor?

Birleşik Krallık da dünyanın diğer ülkeleri gibi kripto para tanınma ve benimsenmesinin arttığı ülkelerden. Bu meyanda Blockchain.com borsası da GBP sistemiyle daha hızlı ödeme sistemi başlatıyor. Peki nedir bu GBP? İngiltere merkezli dünyanın ilk ve en büyük kripto para şirketi Blockchain.com İngiliz Sterlini veya namı diğer Paund ile yatırma ve çekme olanağı sağlayan bir sistem başlattı. Birleşik Krallıkta kurulu bir sistem olan FPS (Hızlı Ödeme Sistemi) ile entegre olan GBP ( İngiliz Sterlini Yatırma ve Çekme) sayesinde daha hızlı ödemeler mümkün olacak.

Blockchain.com borsası GBP sistemi ve FPS sayesinde İngiliz kullanıcılar hesap açılışından beş dakika sonra kripto para alıp satmaya başlayabilecekler. Ayrıca Blockchain borsası kullanıcıları İngiliz Sterlini kullanarak Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) alabilecekler. Sisteme yeni kripto paralar da zamanla eklenecek.

Blockchain.com kullanıcı segmentinin büyük bir kesimini temsil etmenin yanında Brexit uzaktan göründüğünden beri firma İngilizlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Özellikle ilk defa para yatıran Birleşik Krallık kullanıcılarında önemli bir artış oldu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Peter Smith Blockchain.com şirketinin temellerinin York şehrinde bir dairede atıldığını söyledi ve devam etti:

koinmedya_brave

‘Ülkemiz son on yılda önemli değişikliklere sahne oldu. Ülkemiz ekonomisini kötüye götüren politik kararlara karşı yeni finansal modeller geliştirmek zorundayız. Bu ailelerimiz, arkadaşlarımız, iş dünyamız ve vatandaşlarımız için bir sorumluluk.’

Blockchain.com 44 milyonu aşkın blockchain cüzdanını oluşturan bir takım tarafından kuruldu ve şu anda kripto para almak için en güvenilir site durumunda. Dolar, Euro ve  Paund olarak para yatırabiliyorsunuz ve 190 civarında ülkede destekleniyor. Blockchain.com borsası GBP ile daha da güçlü hal gelmiş durumda.

BKNZ:Ethereum kurucusundan blockchain savaşları ve blockchain 3.0 üzerine açıklamalar

Blockchain.com nedir?

Blockchain.com finans sisteminin geleceğini dünya ile buluşturuyor. Dünyada milyonlarca kişiye ulaşan güvenilir ve sağlam bir altyapıları var. Bireysel veya kurumsal yatırımcılar hızlı şekilde yatırımlarına buradan yön verebiliyor. Blockchain.com Lightspeed Venture Partners ve Google Ventures gibi yatırım kuruluşlarından 70 milyon doları aşkın kaynak aldı. Yönetim kurulunda Barclays CEO’su Antony Jenkins, Lightspeed Ventures’dan  Jeremy Liew ve eski  Skype CEO’su Michael Jackson bulunuyor.

 Kaynak