BTC : 82634 ₺ ETH : 2804 ₺ XRP : 1.871 ₺ LTC : 356.4 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Black Friday Bitcoin’i yeşile mi döndürecek, kırmızıya mı?

Black Friday Bitcoin’i yeşile mi döndürecek, kırmızıya mı?

Black Friday Bitcoin’i yeşile mi döndürecek, kırmızıya mı?
0

Geçen haftaya kıyasla bu hafta yükselişe geçen Bitcoin 7400 dolar direncinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Acaba bugün yaşanacak olan Black Friday Bitcoin’i yeşile döndürmeye yetecek mi?


Black Friday Bitcoin’i ihya eder mi?

Bu hafta boyunda 7000 dolar bölgesinde buldu desteği kaybetmemeye çalışan Bitcoin kritik 7400 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya çalışıyor. Aylık fiyat görünümüme ve hala faaliyetlerine devam eden ayılar göz önüne alındığında Bitcoin fiyatları Black Friday çılgınlığının yaşandığı bu günde aşağı yönlü bir rota çizebilir.

Hatırlayacağınız üzere hafta ortasında BTC fiyatları küçük çaplı bir pump yaşayarak 6500 dolar seviyesinden 7600 dolara kadar çıkmıştı. Ancak bu seviyeden hemen düşen Bitcoin, 7400 dolar ile 7500 dolar arasında mekik dokuyordu. BTC fiyatları yazım esnasında 7550 dolardan alıcı buluyor.

koinmedya_brave

Her ne kadar hafta içindeki yüzde 14’lük yükseliş Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldürse de, Kasım ayı boyunca Bitcoin yüzde 20’den fazla değer kaybetti. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında da büyük bir düşüş yaşayan BTC fiyatları o sıralar 4000 dolara kadar düşmüştü. (Bitcoin ayı koşusu sona ermiş olabilir mi?)

Uzmanlara göre ayı sezonu hala bitmedi!

Analistler ise ayı sezonunun hala devam ettiğine inanıyor. Meşhur kripto para analistlerinden DonAlt, paylaştığı tweet’inde BTC fiyatlarında bu hafta meydana gelen yeşil mumun geçen haftaki kırmızı mumun yarısı kadar olduğunu hatırlattı. DonAlt’a göre, 4 haftalık satış furyasının ardından gelen ve bir haftadan daha az süren bir alım sürecinin boğa koşusu başlangıcı olarak değerlendirmenin hata olabileceğine dikkat çekti.

Elbette herkes Bitcoin fiyatlarının nerede dip nerede tepe noktası oluşturduğunu bilmek ister. DonAlt’a göre Bitcoin fiyatlarının ne tarafa gideceğini tahmin etmek çok zor. Bununla birlikte 6200 dolar seviyesi alım yapmak için makul iken, 8200 dolar seviyesi de satış yapmak için uygun bir seviye gibi duruyor.

Diğer taraftan, günlük grafikte yer alan 200 günlük hareketli ortalama indikatörü BTC fiyatlarında aşağı doğru bir çekilmenin yaşanabileceğini gösteriyor. Bu durum, geçen Nisan ayında başlayan yükseliş trendinin bittiğine işaret sayılabilir. Dolayısı ile Black Friday Bitcoin’i kırmızıya döndürebilir.

 

Kaynak