BTC : 81289 ₺ ETH : 2666 ₺ XRP : 1.818 ₺ LTC : 341.3 ₺ USDT : 7.689 ₺ XLM : 0.5501 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BitMex Kripto Para Borsası; Bitcoin Yıl Sonunda 50.000 Doları Görecek

BitMex Kripto Para Borsası; Bitcoin Yıl Sonunda 50.000 Doları Görecek

BitMex Kripto Para Borsası; Bitcoin Yıl Sonunda 50.000 Doları Görecek
0

Her gün yeni bir bitcoin tahmini yapılıyor. Piyasa beklentileri Consensus ve Nasdaq gelişmelerinden dolayı oldukça olumlu denebilir. Her kes bitcoinle ilgili paylaşım yapıyor ama bu tahmini bir kripto para borsası yapıyorsa, açıklamanın yere basan  bir temeli vardır. ” Bitcoin yıl sonunda 50.000 doları görecek mi ” hepimiz bu sonucu bekliyor olacağız.


 

Arthur Hayes; Bitcoin Fiyatı Aniden Yükselecek

 

koinmedya_brave

Arthur Hayes Seychelle adası merkezli kripto para borsası BitMEX‘in CEO’sudur. Hayes CNBC ye verdiği demeçte;  Bitcoin yıl sonunda 50.000 olacağını  ve fiyatın aniden yükselmeye başlayacağı açıklamasında bulundu.

Bitcoin fiyatlarında kısmi bir toparlanma yaşanıyor. Şu anda yaklaşık olarak 8550 dolarlardan işlem görüyor. Bu fiyatlar şimdilik Hayes’in söylediği rakamlara çok uzak. Bitcoin’deki kazanımlara bakıldığında ise, büyük çıkışların yılda sadece bir kaç günde gerçekleştiğini görürüz.

Hayes, Citibank‘ın eski bir çalışanı ve kazançlarını doğrudan yüksek  volatilite’den yararlanarak elde ettiğini söylüyor.

Bil Gates, Bitcoin değer kaybettiğinde de , yükseldiğinde de ”sahtekarlık” açıklaması yapıyor. Bu açıklamalar benim umrumda değil. Kısa vadeli fiyatlanmalar umrumda değil. Bitcoin’in 1 milyon dolar olacağına inanıyorsanız satın alırsınız ki, bu da umrumda değil. Biz sadece bir yatırımcı olarak bildiğimiz işi yapıyoruz diyor Hayes.

Asya merkezli kripto para borsası BitMEX, perakende yatırımcılarına yönelik bir borsa ve sadece bitcoin çiftleri ile işlem yapıyor. Spot ticaret yerine; türevleri olan, marj ve 100x‘e kadar da dahil olmak üzere, kurumsal bir ticaret platformunda görmek istediğiniz pek çok özelliklere sahip. Borsa; yenilenen, kısa vadeli sözleşmeler ile kısa vadeli işlemleri destekliyor. Borsada; Bitcoin,(BTC) Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Ripple  (XRP) işlem görüyor.

Kripto Para Piyasasının Hakimi Asyalılardır.

Hayes, kripto para piyasasının kültürel farklılıklardan etkilendiğini belirtiyor.

Batı’nın ve Asya kıtasının kripto para dinamikleri çok farkılıdır. Asya kripto paralar ile çok fazla ticaret yapıyor. İşlem hacminin üçte ikisi Asyada gerçekleşiyor. Kripto para piyasasının şu anki hakimi Asyadır. Üstelik bu işlemleri yapanların  büyük çoğunluğu kurumlar değil, bireyesel yatırımcılar. Açıklamasında bulundu.

Güney Kore gibi ülkeler kripto para ticaretine çok yatkın, video oyunları ile  kripto para adaptasyonunu çok rahatlıkla sağladığını söylüyor. Şu anda kurumsal firmaların olmaması yüksek volatiliteye neden oluyor. Sektörün fenomenleri perakende yatırımcıları.

Hayes CNBC‘ye yaptığı açıklamda;

Neredeyse bütün işlerde sürecin bu şekilde başladığını söyleyebilirim, özellikle Goldman Sash’ın kripto para masası kurması NYSE borsasının da sektöre adım atmasına neden olacak. Bu  Wall Street bankalarının yavaş yavaş kripto para piyasasına girmelerine neden olacak ve bu çok uzak değil. BiMEX bu gelişmelere hazırdır ve bu tip adımları daima  destekleyeceğiz.

Hayes, Consensus 2018 etkinlerinde keyfili olduğunu gösteren bir tweet attı

Hayes iddasında haklı çıkarsa, Bitcoin 50.000 doları görürse muhtemelen çok kısa bir sürede daha fazla Lamborghini’ye sahip olacak

Makaleyi beğendiysen PAYLAŞMAYA ne dersin?


ANKET ZAMANI

Sence, Bitcoin kaç dolar olur?

Total
0