BTC : 84400 ₺ ETH : 2931 ₺ XRP : 1.921 ₺ LTC : 370.6 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.5964 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BitMEX kripto kullanıcılarını dolandırıyor mu?

BitMEX kripto kullanıcılarını dolandırıyor mu?

BitMEX kripto kullanıcılarını dolandırıyor mu?
0

BitMEX kripto kullanıcılarını dolandırıyor mu? Kaldıraçlı işlem denince akla ilk gelen kripto para borsası olan BitMEX ‘de yaşanan esrarengiz düşüş, kullanıcıları isyan ettirdi!


BitMEX kripto kullanıcılarını dolandırıyor olabilir mi?

 

2020 yılıyla beraber XRP’de çok farklı bir kimliğe büründü. Yeni yıla 0,20 dolar civarından giren Ripple, aradan geçen 45 günde resmen şov yaparak 0,33 dolara kadar yükseldi. XRP’de yaşanan bu sıcak gelişmeler BitMEX gibi kaldıraçlı işlem platformlarının da dikkatini çekti ve 5 Şubat 2020’de BitMEX, XRP/USD çiftini kaldıraçlı işlemlere ekledi.

BitMEX kripto kullanıcılarını dolandırıyor

koinmedya_brave

İlgili haber: İşte Ripple fiyatını ateşleyebilecek gelişme – BitMEX XRP kaldıraçlı işlemlere ekliyor

5 Şubat’ta başlayan ve kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği XRP / USD çifti düne kadar gayet iyi işliyordu. Ancak dün talihsiz bir hadise vuku buldu. Belirlenemeyen bir sebep yüzünden XRP, göz açıp kapayıncaya kadar değerinin %50’sini kaybederek 0,14 dolara geriledi. Olay o kadar hızlı gerçekleşti ki bir çok stop loss işlemi bile çalışmadı.

XRP / USD Perpetual Quanto Swap Sözleşmesi gibi türev ürünlerinin alım satımı yapılırken, kaldıraçla sisteme göre işlem yaparsınız. Yaptığınız bu işlemde, parite sizin tahmininiz doğrultusunda hareket ederse, bu kazançlarınızın çarpıldığı anlamına gelir. Öte yandan, parite size karşı hareket ederse, tüm varlıklarınızı hızlı bir şekilde kaybedebilirsiniz.

Çılgınca aşağı düşen fiyat, pek çok kaldıraçlı işlem yatırımcısının tasfiye edilmesine neden olarak, insanları adeta isyan ettirdi. İnsanlar yaşanan olay karşısında BitMEX’i dolandırıcılıkla suçladı.

”Neler oluyor, kahretsin BitMEX. Bu gerçek olamaz. Stop emrim bile çalışmadı, bütün BitMEX hesabım gitti.”

Bazı kullanıcılar ise BitMEX’de yaşanan bu esrarengiz dump hareketi yüzünden insanları BitMEX’i boykota davet etti.

”Bütün arkadaşlarımın BitMEX hesapları tasfiye edildi. Bu bir dolandırıcılık değil de nedir dostum. Tasfiye ettiğin tüm insanların parasını iade et. BitMEX’e boykot.”

İsmi daha öncede pek çok spekülatif habere konu olan BitMEX, hiç şüphesiz yaşanan bu gelişmeyle beraber saygınlığını bir kat daha kaybetti. Siz siz olun BitMEX margin ticarette işlem yapmadan önce bir kez daha düşünün.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: