BTC : 63160 ₺ ETH : 1579 ₺ XRP : 1.229 ₺ LTC : 290.5 ₺ USDT : 6.896 ₺ XLM : 0.4677 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BitMEX CEO’su: PayPal bitik, bankalar Libra ağında birer düğüme dönüşecek

BitMEX CEO’su: PayPal bitik, bankalar Libra ağında birer düğüme dönüşecek

BitMEX CEO’su: PayPal bitik, bankalar Libra ağında birer düğüme dönüşecek
0
huobi_koinmedya

Bankalar Libra ağında birer düğüme dönüşecek ve PayPal’ın da artık sonu geldi. Bu sözleri BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Tayvan basınına yaptığı açıklama sırasında sarf etti.


Bankalar Libra ağında birer düğüme dönüşecek

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Tayvan medyasından BlockTempo TV’ye 9 Temmuz’da yaptığı açıklamada, Libra, bankalar ve Paypal hakkında yorumlarda bulundu. Ona göre Facebok’un ödeme sistemi Libra, hem merkez hem de ticari bankaları önemsiz hale getirecektir. PayPal hakkında ise Hayes, “ne de olsa işi bitiktir” yorumunda bulunuyor.

Asya Blockchain Zirvesi (Asia Blockchain Summit – ABS) sırasında basına konuşan Hayes, hem bankalar hem de fiat tabanlı ödeme sistemleri ile ilgili karamsar bir gelecek tablosu çizdi.

koinmedya_brave

İlgili: Joe Lubin: “Libra merkezsiz kuzu kılığındaki merkezi kurttur”

Geçen ay whitepaparı açıklanan ancak henüz piyasaya sürülmeyen Libra, uluslararası ekonomiden hem övgü hem de eleştiriler aldı.

Hayes’e göre Libra’dan en çok korkması gerekenler bankalar olmalıdır. Libra merkezli bir platform olsa da ve belirli işlemler ve kullanıcıları dondura bilse de Hayes’e göre bankalar hala büyük bir karışıklıkla karşı karşıya kalacaklar.

Hayes, “Bankalar, merkez bankasında fiat para birimini elektronik bir şekilde saklayan aptal bir düğüme dönüşecekler.” diye konuştu.

koinmedya_brave

İlgili: BIS: Merkez bankaları yakında kendi kripto paralarını çıkarabilir

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Libra’nın dijital token olmasının sadece birinci adım olduğuna inanıyor. Ona göre gelecekte Facebook, şu an bankacılık sektörünü sağladığı kredi ve borç verme ile diğer hizmetleri de vermeye başlayacaktır.

Bunun da ticari bankaları aradan kaldırma ve kazanç sağlama olasılıklarını elinde alma potansiyeli bulunuyor.

Hayes en kötü tahmini PayPal ile ilgili yapıyor. Ödeme sistemi Paypal, Square gibi kripto dostu platformların güçlü rekabeti ile karşı karşıyadır. BitMEX CEO’su PayPal’in işinin bitik olduğunu söyledi.

İlgili: PayPal, blockchain kesinti ücretlerinden 30 kat daha maliyetli

Kaynak