BTC : 63550 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 307 ₺ USDT : 6.867 ₺ XLM : 0.6527 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. BitMex Bitcoin indikatörü 9600 doları gösteriyor

BitMex Bitcoin indikatörü 9600 doları gösteriyor

BitMex Bitcoin indikatörü 9600 doları gösteriyor
0
huobi_koinmedya

BitMex Bitcoin indikatörü, BTC’nin yakın bir zamanda 9,600 dolara çıkma potansiyeli olduğunu gösteriyor. Yükseliş için başka bir faktör ise FED’in faiz indirimi.


BitMex Bitcoin indikatörü 9,600 dolara işaret ediyor

Bitcoin (BTC) fiyatı dünden itibaren düşüş yaşıyor. Kripto paranın fiyatı şu an yüzde 2 düşüşle 9,200 dolardan işlem görüyor.

Bu düşüşe rağmen, kilit bir indikatör boğaların yeniden momentum kazanacağına işaret ediyor. CryptoHamster, BitMEX fonlama oranı ve premium endeksinin kısa vadeli zaman aralığında negatife dönüştüğüne dikkat çekiyor. En son bu yaşandığı zaman, takip eden saatlerde Bitcoin yüzde 5 ralli yapmıştı.

BitMEX fonlama oranı ve premium endeksi, çoğu zaman traderlerin güvendiği bir endeks olarak görev yapıyor. Negatif endeks ise yatırımcıların Bitcoin’in düşmesini beklediğine işaret ediyor. Ancak çoğunlukla kripto para piyasası tam tersi bir yönde hareket etti. Bundan dolayı da yüzde 5 ralli ile BTC fiyatının 9,600 dolar ya da daha üzerine çıkma potansiyeli var.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin yeni ralli öncesi daha fazla düşebilir

CryptoHamster bir tweetinde şöyle yazdı: “BitMEX fonlama oranı ve premium endeksi kısa zaman aralığında negatife dönüştü. Bu durum ve biraz hacim boğalara umut pompalıyor. (Ben buna katılmıyorum)”

Bitcoin’in yükselme hazırlığı yaptığının tek işareti bu değil. Bitcoin yakın bir zamanda 200 günlük hareketli ortalamasını korudu ki bu da artan bir boğa momentumuna işaret ediyor. Son iki günde görülen düşüşler de yatırımcıların hızlı bir alım desteği ile karşılaştı. Bu da aynı zamanda yatırımcıların yükseliş beklentisi içinde olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin Haziran ayından bu yana ilk kez yeşil muma çok yakın

Fed faizleri indirdi

Bitcoin’in kısa vadede yükselmesine katkı sağlayacak bazı temel faktörler de var. Bunların başında ABD Federal Rezerv’in politika faizini düşürmesi geliyor. Bu da önümüzdeki günlerde Amerikan faiz piyasalarında fiyatlanacak.

Analistler ise bu durumun Bitcoin’in yararına olduğunu söylüyor. Fox Business’e konuşan iyi bilinen kripto para analisti Tom Lee, faiz indirimi ile ilgili şunları söylemişti: “Bitcoin, yanlış gidebilecek şeylere karşı yatırımcılar için giderek daha fazla ‘makro hedge” olmaya başladı. Faiz indirimleri likidite ekliyor. Likidite ise parayı tüm bu risk varlıklarına ve önlemlere (hedge) itiyor ki bu da Bitcoin’e yardım ediyor.”

Kaynak

Etiketler: