BTC : 63152 ₺ ETH : 1597 ₺ XRP : 1.246 ₺ LTC : 290.3 ₺ USDT : 6.875 ₺ XLM : 0.4716 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. BitMEX Bitcoin fonlama oranı, COVID-19 belirsizliği üzerine negatife dönüştü

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, COVID-19 belirsizliği üzerine negatife dönüştü

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, COVID-19 belirsizliği üzerine negatife dönüştü
0
huobi_koinmedya

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, negatife dönüştü. Bitcoin (BTC) fiyatı boğa bölgesine dönmekte başarısız oldu. Çünkü BTC fiyatı 8,000 doların üzerinde tutunamadı. 8,100 dolardan yeniden 7,750 dolara dönüş gerçekleşti. Buna ilaveten COVID-19 salgınının getirdiği belirsizlik de fiyatı doğrudan etkiliyor.


BitMEX Bitcoin fonlama oranı negatife dönüştü

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, negatife dönüştü. Bitcoin (BTC) fiyatı boğa bölgesine dönmede başarısız oldu.
BitMEX fonlama oranı (her 8 saatte bir)

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, Ocak ayından bu yana ilk defa negatife düştü. Daha önceki ayı durumu sadece bir gün durmuştu. Ayrıca açık pozisyonlar da borsada büyük düşüş görmüştü.

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, negatife dönüştü. Bitcoin (BTC) fiyatı boğa bölgesine dönmede başarısız oldu.BitMEX açık pozisyonlar (open interest)

Diğer yandan Huobi Türevler Piyasası (DM) da açık pozisyonlarda düşüş yaşıyor. Mart ayının başından bu yana yüzde 54 düştü. Burada son birkaç haftadır daha çok short pozisyonlar hakimdi.

koinmedya_brave

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, negatife dönüştü. Bitcoin (BTC) fiyatı boğa bölgesine dönmede başarısız oldu.Huobi BTC Short ve Long pozisyonlar

Borsalardaki short emirlerin hakimiyeti son birkaç günde yüzde 60’tan yüzde 55’e düşüş gördü. Bu da şu anlama gelebilir. Traderler short emirlerinden kâr almaya başladılar. Ayrıca son günlerde piyasada yaşananlar ve Corona virüsü olayları piyasada aşırı bir belirsizlik olduğunu da gösteriyor.

İlgili – Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor – Neye işaret?

Black Swan Olayı

Küresel olarak diğer varlıkların fiyatlarındaki belirsizlik, büyük dalgalanmalara yol açtıkça sıkıntılı bir ekonomik ortam oluşturuyor. Virüsün yayılması şimdi korkuya neden olduğundan, hisse senedi fiyatı Pazartesi günü yeni yılın en düşük seviyesine geriledi.

koinmedya_brave

Hisse senedi borsaları dün yeniden yükseldi. Ancak buna rağmen daha büyük bir düşüş öncesi “ölü kedi sıçraması” olup olmadığı henüz belli değil. Buradaki piyasa durumu BTC’ye de çok benziyor.

BitMEX Bitcoin fonlama oranı, negatife dönüştü. Bitcoin (BTC) fiyatı boğa bölgesine dönmede başarısız oldu.S&P500 Endeksi (TradingView)

Corona virüsü muazzam sosyal ve ekonomik etkiye sahip bir Black Swan (Kara Kuğu) olayı olarak görülüyor. Bu yılın başlangıcında, halving ve güvenli liman benzetmeleri ile birlikte Bitcoin boğa trendi yakalayarak yükselişe geçmişti. Şimdi ise bundan eser kalmadı.

İlgili – Bitcoin kazanma yolları – Nasıl Bitcoin kazanılır?

On-chain analisti Willy Woo ise beklenen davranışın tam zıttı keskin bir dönüşüm olduğunu gözlemliyor.

Willy Woo (@woonomic) tweetinde şöyle diyor: “Bu grafik on-chain ‘yatırımcı faaliyetlerini gösteriyor. Uzun vade sağlam görüyor. Kısa vade ise garip. Bir şeyler onu bozdu (COVID 19?). Dibe ulaşmadan dönüşüm bekliyorum. Belki yakında.”

Kaynak

Etiketler: