BTC : 60453 ₺ ETH : 1381 ₺ XRP : 1.325 ₺ LTC : 291.2 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4437 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin BitMex kasası doymuyor – 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu

BitMex kasası doymuyor – 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu

BitMex kasası doymuyor – 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasasının lider türevler borsası BitMEX’te dün 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu. Piyasadaki büyük satış dalgasında long ve short emirler de nasibini aldı.


190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu

Skew’in sağladığı analitik verilere göre, yaklaşık olarak 6.1 milyon dolar alım ve yaklaşık olarak 190 milyon dolar satış emri tasfiyesi gerçekleşti. Sonuçta yaklaşık 196 milyon dolarlık long ve short Bitcoin liquid oldu.

26 Şubat Türkiye saati ile 17.00’dan başlayarak, BTC fiyatı 9,600 doların altına düşüşe başladı. Bir saat sonra ise BitMEX bu yılın başından bu yana en büyük tasfiyeyi gördü. Artık tasfiye olan emirlerin miktarı 100 milyonu geçmişti.

Kripto para piyasasının lider türevler borsası BitMEX’te dün 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu. Piyasadaki büyük satış dalgasında long ve short emirler de nasibini aldı.Kaynak: Skew Analytics

koinmedya_brave

Türevler piyasasındaki bu düşüş spot piyasasında BTC fiyatındaki düşüşün bir sonucu. CoinDesk BPI verileri şunu gösteriyor. Bitcoin fiyatı yüzde 6’dan fazla bir düşüşle 8,675 dolar gibi bir dip yaşadı.

Bu arada corona virüs salgınından dolayı global piyasalar da kötü günler geçiriyor. S&P500 ve Dow Jones Industrial gibi piyasalar da bu hafta yüzde 7’den fazla geriledi.

İlgili – BitMex fonlama maliyeti ve Bitcoin düşüşleri arasındaki enteresan ilişki

Bu arada Bitcoin’in son hareketleri, güvenli liman olabileceği söylemlerini olumsuz etkiliyor. Çünkü hisse senedi ve bono piyasalarındaki düşüş karşısında şu an BTC güvenli liman bir varlık biri hareket etmiyor.

koinmedya_brave

Coinist araştırma analisti Luke Martin de tweetinde şöyle diyor: “Bitcoin diğer varlıklar ile korelasyon göstermiyor. Hisse senetleri düşerken bu Bitcoin’in yükseleceği anlamına gelmiyor. Her seferinde altın yükseldiğinde Bitcoin de yükselecek demek değil.”

Bu arada başka bir popüler kripto türevleri borsası OKEx’de opsiyon hacmi en büyük yükselişini kaydetti ve 15 milyon dolar seviyesine geldi.

Kripto para piyasasının lider türevler borsası BitMEX’te dün 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu. Piyasadaki büyük satış dalgasında long ve short emirler de nasibini aldı.Kaynak: Skew

Peki, Bitcoin fiyatı bundan sonra ne yapar? Traderlerin 8,773 dolar yakınındaki 200 günlük hareketli ortalamaya dikkat etmesi gerekiyor. Bu seviyenin üzerinde kapanma konusunda bir başarısızlık, önümüzdeki haftalarda daha derin kayıplara yol açabilir.

İlgili – BitMEX Bitcoin ölçeklenme çözümü SegWit’i entegre ediyor

Kaynak

Etiketler: