BTC : 63586 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.379 ₺ LTC : 307.4 ₺ USDT : 6.871 ₺ XLM : 0.6471 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitmain CEO’su: “Bitcoin yarılaması boğa piyasası oluşturmayabilir”

Bitmain CEO’su: “Bitcoin yarılaması boğa piyasası oluşturmayabilir”

Bitmain CEO’su: “Bitcoin yarılaması boğa piyasası oluşturmayabilir”
0
huobi_koinmedya

Bitcoin yarılaması boğa piyasası oluşturmayabilir. Bu yönde açıklama, Çin kripto madenciliği şirketi Bitmaik CEO’su Jihan Wu’den geldi.


Bitcoin yarılaması boğa piyasası oluşturmayabilir

Çin kripto para madencilik donanımı şirketi Bitmain’in kurucularından ve CEO’su Jihan Wu, bir sonraki Bitcoin (BTC) block ödülü yarılamasının (halving) boğa piyasası oluşturmayabileceğine inanıyor. Ancak ona göre yine de BTC fiyatı uzun vadede yükselmeye devam edecek.

Çin kripto haber sitesi 8BTC’de 11 Ekim’de çıkan bir habere göre, Jihan Wu bu açıklamaları, Frankfurt’ta düzenlenen Dünya Dijital Madencilik Zirvesi’nde yaptı.

Boğalar bu sefer geç kamış olabilir

Habere göre, Jihan Wu kripto piyasasının döngüler şeklinde hareket ettiğini belirtti. Buna göre de halving sonrası yeni bir boğa aşaması başlamayabilir. Ancak yine de uzun vade için emin konuşuyor ve kripto meraklılarının madencilik donanımına yatırım yapmaları gerektiğini düşünüyor.

koinmedya_brave

Jihan Wu şöyle konuştu: “Birçok belirsizlik var. Ancak yine de kripto madenciliğine yatırım yapmak için iyi bir zaman. Eğer bir madenci olsaydım, madenciliği durdurmaz ve madencilik donanımına yatırım yapmaya devam ederdim. Şu an fiyatta kısa dönem düzeltme aşamasındayız. Uzun vadeli bakış açısına sahip olmak önemli. Eğer yarılama sonrası da Bitcoin fiyatı değişmeden kalırsa, verimliliği ve bilgi işlem gücünü dengelemek için mevcut ekipmanın verimliliği artırılmalı.”

Uzun vadeli perspektif

Bitmain CEO’su ayrıca şirketinin beş nanometre madenciliği uygulamasına özel entegre devrelerinin 2020’de seri üretime gireceği konusunda söz verdi. Üç nanometre çipler ise zaten üretimde. Dahası, Bitmain’in tamir merkezleri açtığını bildirdi. Bu merkezlerin 2019’un sonu itibariyle tamir sürelerini üç güne indirmeleri bekleniyor.

Jihan Wu ayrıca Bitmain’in “Dünya Dijital Madencilik Haritası” başlatacağını doğruladı. Bu da madencilik donanımı sahiplerinin madencilik çiftlikleri sahipleri ve madencilik eğitimi hizmeti Ant Eğitim Akademisi ile bağlantı kurmasına yardımcı olacak.

Kaynak

koinmedya_brave