BTC : 82586 ₺ ETH : 2927 ₺ XRP : 1.906 ₺ LTC : 369.4 ₺ USDT : 7.56 ₺ XLM : 0.607 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitfinex Tether konusunda piyasayı fena halde kandırıyor

Bitfinex Tether konusunda piyasayı fena halde kandırıyor

Bitfinex Tether konusunda piyasayı fena halde kandırıyor
0

Bitfinex Tether konusunda yanlış bilgi mi veriyor? Raporlara göre Ethereum bazlı Tether hiç yakılmadı. Ama sürekli olarak yenileri basılıyor.


Bitfinex Tether yakma konusunda piyasayı kandırıyor

Flipside Crypto’nun raporuna göre, Ethereum tabanlı Tether (USDT) tokenler hiçbir zaman yakılmadı. Rapor ayrıca bu stabil coinin çoğunlukla merkezi borsalarda arbitraj amaçlı kullanıldığı sonucuna varıyor.

Bitfinex Tether konusunda yanlış bilgi mi veriyor. Raporlara göre Ethereum bazlı Tether hiç yakılmadı. Ama sürekli olarak yenileri basılıyor.

Kripto ekosisteminde USDT akılı Kaynak: Flipside Crypto

koinmedya_brave

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

Binance, Bitfinex & Huobi

Rapor ayrıca Tether’in şimdiye kadar, Bitfinex ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino’nun önerdiği gibi DeFi alanına istikrar sağlama konusunda da beklentileri karşılamadığını belirtiliyor. Bunun yerine temel kullanım alanının borsalar arasında arbitraj için olduğu kaydediliyor.

Raporda şöyle deniliyor: “Çok açıktır ki Tether’in çoğu Huobi, Binance ve Bitfinex merkezi borsaları arasında kullanılıyor. Kullanıcılar ve bu borsalar arasındaki sürekli hareket, Tether’ın çoğunlukla arbitraj için kullanıldığı gerçeğini yansıtıyor. Kullanıcılar bir borsadan alıp başka bir borsada daha yüksek bir fiyattan satarak kolayca kâr elde edebiliyorlar.”

İlgili – Tether’in (USDT) patlayan arzı yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir

Tether kullanıcıları daha yüksek Gaz ücretleri ödüyorlar

Başka bir ilginç nokta daha var. Arbitraj kullanıcıları tokenlerinin direkt olarak bir borsadan diğer borsaya göndermiyorlar. Bunun yerine ilk önce bunları cüzdanlarına çekiyorlar. Rapor, bunun işlemlerin hızlılığını kontrol etme arzusundan kaynaklanabileceğini tahmin ediyor. Yani, kullanıcılar daha yüksek Gaz ücretleri ödemeyi tercih ediyor, ama bunun yerine işlemleri daha hızlı gerçekleşiyor. Arbitraj dünyasında zaman para demek.

Her ne kadar kısa süre önce Tether yükselerek piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olsa da hala tartışmalı bir proje olarak kalmaya devam ediyor. Projenin rezerv politikaları ile ilgili cevaplanmayan birçok soru var. Buna rağmen Ethereum bazlı tokenlerinin şimdiye kadar neden yakılmadığı ile ilgili soruya gelirsek. Bunun basit bir cevabı olabilir. Şirket token yakmak ve daha sonra yenilerini basmak yerine, stabil coinleri hazineye alarak daha sonra da yeniden piyasaya sürmeyi daha verimli buluyor olabilir.

Kaynak

Etiketler: