BTC : 83043 ₺ ETH : 2813 ₺ XRP : 1.873 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.638 ₺ XLM : 0.579 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Borsada kapatılma kararı sonrası Bitconnect %90 değer kaybetti

Borsada kapatılma kararı sonrası Bitconnect %90 değer kaybetti

Borsada kapatılma kararı sonrası Bitconnect %90 değer kaybetti
0

Network Pazarlama ile Crypto Para birimini pazarlayan milyar doların üzerinde değere sahip Bitconnect Amerika’da ardı ardına yasal kurumlar tarafından kısıtlama kararlarıyla karşı karşıya kaldı ve borsada kapatılması kararı sonrası %90 değer kaybetti.

bitconnect Borsada kapatılma kararı sonrası Bitconnect %90 değer kaybetti

Bir zamanlar gelecek vaat eden kripto birimi olan BitConnect. U.S düzenleyicileri ile olan yasal sorunların ortasında döviz ve borç verme işleminin sona erdiğini duyurmasının ardından fiyatı 26.00 dolara düştüğünden. yaklaşık 90 değerini yitirdi. Coinmarketcap.com’a göre, paranın piyasa değeri 175.637.617 $ ‘ya düştü. Son 24 saatte toplam 17,517 milyon dolar para birimi işlem gördü.

BitConnect Salı günü yaptığı açıklamada, borç verme operasyonunun ve beş gün içinde değişim platformunun derhal kapatılmasını talep etti. Duyuruda, web sitesinin “cüzdan hizmeti, haber ve eğitim hizmetleri” için açık kalacağını söyledi.bitconnect Borsada kapatılma kararı sonrası Bitconnect %90 değer kaybetti

koinmedya_brave

Düzenleyic kurumlar ile sorunlar yaşıyoruz. Diye belirten şirket, kapatma kararı için üç neden ortaya koydu. Regulasyonlara uyum incelemesi, DDoS saldırıları ve kötü reklam. Bir Texas menkul kıymet düzenleyicisi, şirketin ilkelerini açıkça belirlemediği için dolandırıcılık yaptığını ve yatırımcılara yıllık% 120 faiz ödemesi için kaynak göstermelerini talep eden bir durdurma ve çekilme emrini yayınladı. Teksas’ı takip eden Kuzey Carolina, BitConnect’i, eyalette herhangi bir menkul kıymet satın almak veya satmak menetti. BitConnect web sitesinde Texas ve North Carolina’nın durdurma ve iptal emirleri platformun yasal devamlılığını zayıflattığını belirtti.

Şirket bu durumdan ayrıca panik yaratan DDoS saldırıları ile platformu dengesiz kılan dış güçleri sorumlu tuttu. Ek olarak, olumsuz tanıtımın platforma güven eksikliği yarattını ve topluluğu huzursuz hale getirdiğini belirtti.

Eleştiriler Artıyor;

Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee, Aralık ayında, BitConnect’e yatırım yapmayı reddettiğini, klasik bir Ponzi planına benzediğini açıkladı. Bir ay önce, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kazanç vaadinde bulunan BitConnect’in bir ponzi oluşumuna benzediğini söyledi.

BitConnect:

Hayatta Kalacağız şeklinde özetlenebilecek açıklamasında, hizmetlerin kapatılmasının BitConnect topluluğunun sonunu getirmediğini söyledi. Ve gelecekte diğer kripto para hizmetleri sunmaya devam edeceklerini belirtti. BitConnect, kredi platformunu ve borsa işlemlerinin kapatılmasından sonra bile, BitConnect X ICO‘sunun hala işlevsel olduğunu iddia ederek dijital varlığını desteklemeyi sürdüreceğini söyledi. Web sitesinde ise yakında bir borsada Bitconnect’in tekrar işlem görmeye başlayacağı yönünde ifadelerle duyuruda bulunuldu.

Şubat 2017’den bu yana faaliyette olan Bitconnect’in, fiyatı 29 Aralık 2017’de kademeli olarak artarak 437.31 dolar rekoru kırdı ve ardından hızlı bir şekilde Ocak ayı başlarında düşmeye başladı.

Kaynak: CCN

Etiketler: