BTC : 82275 ₺ ETH : 2807 ₺ XRP : 2.128 ₺ LTC : 412 ₺ USDT : 7.06 ₺ XLM : 0.7553 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. BitcoinIRA Kurucusu’nun 2019 Bitcoin Tahminleri. ETF Nasıl Etkiler?

BitcoinIRA Kurucusu’nun 2019 Bitcoin Tahminleri. ETF Nasıl Etkiler?

BitcoinIRA Kurucusu’nun 2019 Bitcoin Tahminleri. ETF Nasıl Etkiler?
0
huobi_koinmedya

BitcoinIRA Kurucusu’nun 2019 Bitcoin tahminleri dikkat çekici. Önce bu hafta ne oldu bir bakalım, sonra konumuza dönelim. Bitcoin’in, diğer kriptolar ile birlikte, geçtiğimiz hafta sonu bir ralli yaşandıktan sonra, kripto varlıklarının piyasa duyarlılığı değişmeye başlamış oldu. Sizce yukarı yönlü değişimler devam edecek mi?


BitcoinIRA Kurucusunun 2019 Bitcoin Tahminleri

Pek çok iyimser yatırımcı yukarı yönlü hareketin devam edeceğini düşünüyor. BitcoinIRA Kurucusunun 2019 Bitcoin tahminleri dikkat çekti. Chris Kline, Forbes’da bir konferansta geçtiğimiz günlerde 2019’un sonuna kadar Bitcoin‘in fiyatını 40.000 dolara çıkaracak faktörlerden bahsetti. İlk olarak Marc Lasry tarafından yapılan bir tahminden bahsetti ve milyarder yatırımcının söylediklerini destekledi.

2019’da BTC Değeri 40.000 i Aşabilir!

“Bana göre, BTC değeri 2019‘un sonunda 40.000‘i aşabilir ve 2020‘ye girdiğimi9zde tırmanışa devam edebilir. 2018‘in kripto sektörü için sancılı bir yıl olduğunun farkındayım. Ancak bu sancıların sonunda çok muhteşem bir büyüme gerçekleşecektir. Lasry’nin iddia ettiği gibi, Bitcoin fiyatlarının artmaya devam ettiğini göreceğiz. ”

Bir Bitcoin EFT’si ve Kurumsal Kazançlar Kripto Piyasasını Hareketlendirecek

“ Bitcoin EFT başvurusu kabul edilirse, o zaman Bitcoin doğrudan kriptoya değil, kripto fonuna yatırım yapmak isteyen daha geniş bir yatırımcı kitlesi için çok daha erişilebilir hale geleceğine inanıyorum. ETF’ler muhtemelen daha geniş bir yatırımcı grubuna hitap edecektir.” Kline, bu durum ile ilgili  ayrıntılı açıklamalarda bulunmaya devam etti.

Ayrıca, bir SEC çalışanının Bitcoin ve Ether’in bir menkul kıymet olmadığını açıkça ifade etmesi nedeniyle, bu kriptoların geleneksel piyasalarda yer alan katı yönetmeliklere tabi olmayacağını iddia etmiştir.

“Benzer bir şekilde, kripto savunucusu, kurumlar bu sektöre geldiklerinde,  kripto para birimi odaklı ürünler, çözümler ya da hizmetler yoluyla gelebilirler. Tüketici ve kurumsal kaynaklı yatırımcılar da Bitcoin ile yoğun bir şekilde ilgilenmiş olacaklar. Bu değerlere olumlu yansıyacaktır.” dedi BitcoinIRA‘nın kurucu ortağı.

Kline ayrıca konuşmasında, blockchain tabanlı varlıklar ve fiat döviz hesapları arasında bir köprü kurarak işlemleri hızlandırmayı hedefleyen Mastercard’ın patentine de yer verdi.

koinmedya_brave

Haberlerin Piyasaya Etkisi

Mastercard haberlerinin kripto piyasasına olumlu etkileri var. Çünkü bu, kriptoparaların veya blockchain tabanlı sistemlerin geçerli bir işlem şekli olduğunu doğrulamaktadır.”

BitcoinIRA yetkilisi, zincirdeki işlemlerin miktarına dikkat çekti. Verileri biraz eskimiş olsa da, BitInfo’dan alıntı yaparak, günde Bitcoin zincirindeki işlem sayısının ortalama 230.000’i aştığını iddia etti. Bu istatistik 2018’in başlangıcından beri en yüksek seviyede yer alıyor.

Bu durum, fiyatların düşüş eğiliminde olmasına rağmen, BTC veya ETH gibi kripto varlıklarının kullanılmasına yönelik hâlâ yaygın bir talep olduğunu göstermektedir.

“ Şu anda kriptolara yönelik ilgi, merkezi olmayan teknolojinin gelişmesi ve dijital para birimlerinin giderek daha kolay erişilebilir ve yararlı bir şekilde daha çok insana ulaşmasıyla artmaya devam edecektir. Bu arada, geniş çapta benimseme hala birkaç yılı alacak olsa da, bu yavaş yavaş büyüyerek  gerçek bir boğa koşusuna dönüşecektir.”

 

koinmedya_brave