BTC : 81752 ₺ ETH : 1.775 ₺ XRP : 44.56 ₺ LTC : 7.632 ₺ USDT : 345.9 ₺ XLM : 0.2333 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İngiliz Yetkili: Bitcoin’in gerçek değeri yok

İngiliz Yetkili: Bitcoin’in gerçek değeri yok

İngiliz Yetkili: Bitcoin’in gerçek değeri yok
0

İngiliz Yetkili: Bitcoin’in gerçek değeri yok. Birleşik Krallık Finans Yönetimi Başkanı Christopher Woolard, Bitcoin’e yönelik ağır eleştirilerde bulundu!


Christopher Woolard: Bitcoin’in gerçek değeri yok

 

Hemen hemen her gün kripto para piyasalarının, özellikle de Bitcoin piyasasının eleştiri oklarının hedefi olduğuna şahit oluyoruz. Bu eleştirilerin büyük çoğunluğu 1 ay öncesine kadar çok da önemli olmayan kişilerden geliyordu. Ancak Facebook’un kripto parası Libra’yı çıkartacağını duyurdu günden bu yana, kendi alanında isim yapmış, tabiri caizse ağır toplarda, kripto para sektörünü eleştirmeye başladı. Hepinizin hatırlayacağı gibi bundan yaklaşık 3 hafta önce Donald Trump paylaştığı tweetlerle Bitcoin piyasasını adeta topa tutmuştu.

İlgili Haber: Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

koinmedya_brave

Yapılan bu eleştiriler Bitcoin acaba sistemden banlanacak mı sorusunu da beraberinde getirmişti!

BTC’yi eleştiren son isim ise Birleşik Krallık Finans Yönetimi (FCA) Başkanı Christopher Woolard oldu. Woolard, kripto paralara yatırım yapan insanları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Christopher Woolard:

”Kripto para piyasaları geniş bir faaliyet portföyüne sahip karmaşık bir pazardır. Bu yüzden kripto para sektörüne yatırım yapan insanların dikkatli olmaları gerekir. Kripto paraların kendilerine özgü gerçek bir değeri yoktur. 2008 yılında olduğu gibi global finans sektörünü derinden etkileyen kriz benzeri bir durum yaşanırsa, kripto para piyasalarının %90’ının sıfırlanacağını düşünüyorum.”

Global finans sektöründe isim yapmış bu insanların neden kripto para sektörünü bu denli eleştirdiğini anlamıyorum. 2008 krizinde hiçbir uyarıda bulunmayan ve yatırımcıların hisse senetlerinin ellerinde patlamasına seyirci kalan bu finansörler, şimdi gelmiş 2008 krizinden dem vururarak kripto para sektörü karşıtı algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bakalım bu savaşın sonu nereye varacak?

Etiketler: