BTC : 82359 ₺ ETH : 1.85 ₺ XRP : 46.08 ₺ LTC : 7.672 ₺ USDT : 354.3 ₺ XLM : 0.2416 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte En Etkili 13 Bitcoin uzmanları

İşte En Etkili 13 Bitcoin uzmanları

İşte En Etkili 13 Bitcoin uzmanları
0
2009’daki ilk Bitcoin işleminden bu güne, kripto para ve teknolojisi devasa bir boyut kazandı.  Kripto para piyasası katlanarak  büyüyor. Bitcoin değeri ve bilinirliliği  artmaya  devam ediyor. Artık, yüzlerce aktif kripto para birimi var. Tarihteki en büyük servet katlamasının yaratılmasını sağlayan bu dijital dev hakkında bilinçli olmak önemlidirBu sektöre yatırım yapmayı düşünüyorsanız, Bitcoinin uzmanları listemize göz atmanızda fayda var.

İşte, Bitcoin uzmanları

1. Olaf Carlson-Wee

Coinbase’ de  ilk işlem yapan  girişimcidir. Carlson-Wee, önde gelen hedge fon şirketi olan Polychain Capital’in kurucusudur.Wee,  kripto para birimini “ölü” ilan eden profesörlerin itirazlarına rağmen 2011’de Bitcoin üzerine lisans tezi yazdı.  Polychain Capital’de 15 milyon dolarlık fonu  yönetiyor.

2. Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos kripto paranın öncülerindendir. Bitcoin’i anlamada rehber olan    Bitching’i Mastering’in yanı sıra The Internet of Money,’in yazarıdır.

Kitaplarla  ve sürekli insanlarla  konuşan  Antonopoulos, bitcon’le  ilgili karmaşık konuları basit bir şekilde anlatma konusunda  uzmanlaşmıştır.  Let’s Talk Bitcoin’ in sunucusudur, bir çok gelişmenin haber kaynağıdır.

3. Vinny Lingham

Global bir dijital kimlik devrimine liderlik eden CİVİC’ İN kurucu ortağı ve CEO’ SU olan tanınmış bir İnternet girişimcisidir .

koinmedya_brave

Vinny öncelikli olarak, Silikon Vadisi’nde  özellikle Bitcoin ve Blockchain projelerine odaklanan aktif bir teknoloji yatırımcısıdır.

4. Laura Shin

Bir yazar ve Forbes’ un üst düzey editör’lerindendir , Shin, kripto para  ve blockchain teknoloji alanını  yönetir.Zaman zaman  kripto para ve blok zincir konularında  podcast yayınlar yapıyor. Sektörün güvenilir seslerinden biridir

5 ve 6. Tai Zen ve Leon Fu

Bu ikilisi , kendilerini tekrarlamaktan bıktıktan sonra, ailelerine, arkadaşlarına ve akranlarına kripto para  yatırımını öğretmek için  youtube  üzerinden  yatırım kanalı kurdular.   kripto para ile ilgili önsezileri  sayesinde ciddi kazançlar elde ettiler. “Oracles of Crypto” olarak bilinirler.

Yatırımcılara, piyasaları izlemek ve doğru yatırım kararları  vermeleri  için  TaiFuIndexes gibi ticaret araçlara vakit ayırıyorlar. Cryptocurrency Market’ in  kurucularıdır ve aynı zamanda  yatırım eğitimi veriyorlar.

7. Ameer Rosiç

Ameer Rosiç  , seri girişimci, pazarlama uzmanı, melek yatırımcısı ve Blockchain uzmınıdır. Blockgeeks Inc’in CEO’su ve Blockchain  alanında saygın yorumcudur. Mars and  Western Üniversitesinde Blockchain hakkında eğitim veryor. VentureBeat, NexWeb ve Engadget gibi sitelere makale yazıyor.

8. Chris Dunn

Aktif bir yatırımcı ve, Skill Incubator kurucususudur.  üst düzey kripto para yatırımcılarına danışmanlık hizmeti veriyor.  Chris Dunn, eğitim ve finansal girişimlere odaklanmaktadır.

9. Charlie Lee

Charlie Lee, Coinbase borsasının  yöneticilerindendir. Litecoin‘ in (LTC) kurucusudur. Lee, bütün vaktini Litecoin’ e ayırıyor.

10. Ian Balina

Ian Balina , seri girişimci, yazar ve kripto para yatırımcısıdır. Balina, ICO uzamanı  ve yatırımcısıdır. aynı zamanda danışmanlık  hizmeti vermektedir

11. Peter Sin

Peter, Singapur’un önde gelen finansal danışmanlık firmalarından birinde yıllarca çalışmış  profesyonel. Peter , Singapur’un en büyük kripto para ticaret topluluğu olan Bitcoin Club’un kurucusu . Peter, çeşitli seminerlerde konuşarak portföy çeşitlendirmesi ve kripto parayı bir finansal varlık olarak kullanma konusundaki kişisel görüşlerini paylaşıyor.

12 ve 13. Ashton ve Jay Addison

Ashton Eventchain.io’nun CEO’su  ve Jay ise Başkanı’ dır, dinamik bir baba / oğul ikilisileri var. Jay, Bilgisyarların piyasaya sunulmasından bu yana teknoloji sektöründe yayın yapan, çığır açan video üreten ve depolayan  bir teknoloji uzamanıdır ve 5000’in üzerinde televizyon ve radyo proğramı yapmıştır

 

Hedge nedir?

Hedge, ileri tarihte oluşabilecek finansal risklere karşı korunma amacıyla herhangi bir döviz veya emtia ya da finansal üründe sahip olunan pozisyonun tam tersi yönünde işlem açmak olarak tanımlanabilir.