BTC : 79159 ₺ ETH : 2771 ₺ XRP : 2.2 ₺ LTC : 412 ₺ USDT : 6.97 ₺ XLM : 0.7436 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?

Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?

Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?
0
huobi_koinmedya

Birçok kişi fiyat tablosunun üst tarafı ile meşgul olurken alt kısımda her sene farklı bir heyecan yaşanıyor. Bazı analistlerin Bitcoin’in dip seviyesi işaret etmesi boğa sezonun erken başlayacağı anlamına gelir mi?


Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor

Bitcon’in 10 yıllık geçmişine göz attığımızda ilginç bir detay karşımıza çıkıyor. Buna göre 2015 yılı istisna olarak kabul edilirse Bitcoin’in dip seviyesi, her sene bir önceki yılın rakamlarına göre daha yüksek seviyede kapanmış. Hatta bazı yıllarda en düşük seviye bir sonraki yılda birkaç katına çıkmış.

https://twitter.com/themooncarl/status/1203971458487275520

koinmedya_brave

Örneğin 2017 yılında en düşük seviye 780 dolar olarak kayıtlara geçer iken, 2018 yılın en dip seviyesi 3200 dolar olmuş. Bu durum bir bakıma, her düşüş sonrasında Bitcoin birikimi yapan HODLER’larının hala inadından vazgeçmediği gerçeğini ortaya koyuyor.

Aslında bu döngü yeni yatırımcıların enayi yerine konmasının da önüne geçiyor.  Pump ve Dump yaparak piyasayı istediği gibi manipüle edebileceğini düşünen perakende yatırımcılar Hodler’lar sayesinde yüzünden hep ters ayakta yakalanıyor.

Bu olaya dikkat çeken ünlü analist Peter SchiffE göre  artık piyasada oyun tek kale oynanmıyor. Paylaştığı tweet’inde Schiff, dakikalar içinde 500 dolar pump yapan Bitcoin’in tekrar aynı seviyeleri geri dönmesinin sadece birkaç saat aldığını belirtti. Bunu özellikle son bir iki hafta içinde fiyatını 7000-7800 dolar aralığına sabitleyen Bitcoin işlem hareketlerinde çok rahat görüyoruz.

koinmedya_brave

Boğa sezonuna erken girebiliriz

Gün geçtikçe akıllanan ve eski alışkanlıklarından vazgeçen perakendeciler kısa vadeli hareketlerden vazgeçerek uzun vadeli yatırımlara yönelmeye başladı. Artık perakendeciler, daha önceki dönemlerde sık sık başvurdukları kısa vadeli al-sat hareketlerinden ziyade bekle-gör taktiğini uyguluyorlar.

Öte yandan Bloomberg uzmanları, Bitcoin’in düşüş döngüsünün 6500 dolarda son bulduğunu iddia ediyor. Tarihsel süreci ve Bitcoin’in her yıl daha yüksek seviyede dip yaptığını düşünecek olursak Kahramanımız için boğa sezonunun çok yakında başlayabileceği yorumu yapılabilir. (Bitcoin fiyatları geçen seneyi tekrarlar mı?)

Bununla birlikte, geçen yıllara nispetle daha sakin geçen bu yıl bazı analistlere göre büyük bir patlamanın habercisi olabilir. Hatta yaklaşan Halving olayı Bitcoin’in boğa koşunu daha erken bile başlatabilir.

Kaynak

Etiketler: