BTC : 63273 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.212 ₺ LTC : 285.6 ₺ USDT : 6.876 ₺ XLM : 0.477 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in boğa koşusu yapması için olası 4 neden

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in boğa koşusu yapması için olası 4 neden

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in boğa koşusu yapması için olası 4 neden
0
huobi_koinmedya

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in boğa koşusu başlatması ve yeni ATH’ler kaydetmesi bekleniyor. Peki BTC fiyatı neden yükselecek? İşte BTC’nin boğa koşusu yapması için 4 neden!


İşte Bitcoin’in boğa koşusu başlatması için 4 neden!

Pazar genişledikçe ve şirketler kriptolara yatırım yapmaya başladıkça, en popüler dijital para birimi Bitcoin, önümüzdeki birkaç ay içinde zirveleri görebilir. Bugünkü yazımızda, Bitcoin’in boğa koşusu başlatmasına yardımcı olacağını düşündüğümüz nedenlerden 4’üne yer verdik.

Bakkt, fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerini başlatıyor

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan bir şirket olan Bakkt, kurumsal altyapıyı dijital varlıklara getirmek için ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC)’ndan onay aldı. 

Platform, 23 Eylül’de, ICE Futures ABD ve ICE Clear ABD ile ortaklaşa olarak günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ve muhafaza çözümleri sunmak üzere faaliyete geçecek. 

koinmedya_brave

Şu ana kadar, kripto para piyasası, daha büyük şirketler ve kurumlardan ziyade perakende yatırımcılara odaklandı. Bakkt Borsası, birçok büyük şirketin ve yatırımcının, bu hizmetlerin arkasındaki şirketin tanındığını ve düzenlendiğini bilerek kripto para birimi piyasasına erişmesine olanak sağlayacak ve aynı zamanda Bitcoin’in boğa koşusu yapmasında önemli bir katalizör görevi görecek.

Sektöre kurumsal sermaye girmeye başladı

Sektördeki en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kurumsal müşterilerden haftada 200-400 milyon dolarlık yatırım geldiğini söylüyor.

Ayrıca ünlü CEO, kurumların kripto kullanıp kullanmayacaklarını 12 ay öncesine kadar bilmediğimizi ancak, şimdi bunun cevabını bildiğimizi söylüyor.

koinmedya_brave

Fonların ne kadarının Bitcoin’e yatırıldığını açıklamasa da sözkonusu sermaye, kripto para birimi piyasası için çok büyük bir miktar. Ve genel olarak piyasada artan bu kurumsal sermayenin BTC rallisi için gerekli olduğu söyleniyor.

Ayrıca her hafta yaklaşık 130 milyon dolarlık BTC çıkarılıyor. En çok kazanan madenciler, genellikle kazandıkları tüm BTC’leri satmıyor. Bu da piyasada, sadece madencilerden kaynaklanan satış baskısının, haftada 130 milyon dolardan daha düşük olduğu anlamına geliyor.

2020 Bitcoin Halving 

Sadece 274 gün sonra, Bitcoin blok ödülü yarıya indirilecek. Bu, madencilerin gerçekleştirdikleri işlemler için, şu an aldıkları BTC miktarının yarısını alacakları anlamına geliyor. Şu anda, ödül, blok başına 12.5 BTC‘dir, ancak bu sayının 17 Mayıs 2020’de 6.25 BTC‘ye düşürülmesi bekleniyor. 

Tarihi veriler, daha önceki halving etkinlikleri öncesinde ve sonrasında fiyat artışıyla birlikte Bitcoin’in boğa koşusu yaptığını gösteriyor.

ETF onayı  ve Bitcoin’in boğa koşusu

Bitwise ve VanEck / SolidX tarafından sunulan iki Bitcoin ETF’si ile ilgili nihai kararların, 13 Ekim ve 18 Ekim tarihlerinde verilmesi bekleniyor.

Henüz onaylanmamış olsa da, Bitcoin ETF’sinin onaylanması (ki onaylanırsa ilk onaylanan kripto ETF’si olacak), en büyük dijital para biriminin fiyatı üzerinde çok büyük bir pozitif etki yaratacaktır. 

Bitwise küresel araştırma başkanı Matt Hougan, ETF onayı hakkında şöyle bir yorum yaptı:

“Bir yıldan daha uzun bir süre önce, vadeli işlemlerimiz yoktu. Bir yıl önce, piyasada bugünkü kadar şirket yoktu. Birkaç ay önce, sektörde Fidelity gibi isimler yoktu. Gerçekten, sektör çok hızlı bir şekilde gelişiyor.”

Kripto para birimi piyasası, tüm bu faktörlerlerle ve grafiklerle birlikte değerlendirildiğinde Bitcoin’in boğa koşusu yapması için yeterli etkenlerin artık mevcut olduğu söylenebilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: