BTC : 65960 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 321 ₺ USDT : 6.745 ₺ XLM : 0.56 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin bir sonraki durağı neresi?

Düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin bir sonraki durağı neresi?

Düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin bir sonraki durağı neresi?
0
huobi_koinmedya

Düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin bir sonraki durağı neresi? Ünlü analizci Crypto Michaël, BTC’nin 6.900 barajını geçememesi üzerine takipçilerine 5.800 doları işaret etmeye başladı.


Düşüş devam ederse Bitcoin bir sonraki durağı neresi olacak?

 

FED’in bankalara, büyük işletmelere ve Amerikalı vatandaşlara yardımcı olmak için 6 trilyon dolar basacağını duyurmasından sonra, birçok ekonomist bunun uzun vadede ekonomi için korkunç sonuçlar doğuracağını açıkladı. Özellikle FED’in bu kararının ardından EURO’nun dolara karşı her geçen gün değer kazanması, bu kararın yakın vadeli sonuçları arasında gösteriliyor.

Bununla birlikte ekonomistler yatırımcıların yüzyıllardır hatan kurtaran bir yatırım aracı olan altına yönelmelerini tavsiye ediyor. Geleneksel ekonomist kabuğunu kırmış olanlar ise Bitcoin’i de dolara karşı güvenli limanlardan biri olarak gösteriyor.

koinmedya_brave

Bitcoin'in bir sonraki durağıAncak BTC’nin hala yönünü bulamamış olması yatırımcıları tedirgin ediyor.

Birincil destek seviyesi 5.800 dolar

Ünlü analizci Crypto Michael, BTC’nin 6.900 $ seviyesini zorlaması ancak bunu bir türlü kıramayarak düşüşe geçmesi üzerine, daha fazla düşüş gelebileceğinin altını çizdi. Michael ilk destek seviyesi olarak 5.800 doları işaret etti. Daha ağır senaryo da ise Bitcoin’in 5.250 dolara kadar gerileyebileceğini vurguladı.

”Bitcoin 6.900 dolarda net bir şekilde ret edilmesinin ardından yayılma desenine girdi.

koinmedya_brave

İlk destek 6.000 – 6.100 dolar.

BTC düşmeye devam etmeden önce 6.400 seviyesini test edebilir. Birincil (ana) destek ise 5.800 dolarda bekliyor. Daha kötü bir senaryoda 5.250 doları görebiliriz.”

Sonraki durak 5.600

Bir diğer kripto para analisti George ise 5.600 dolarlık alanı işaret ediyor.

”Bir sonraki durağın 5.600 dolar olacağını düşünüyorum. 6.600 doları geri almayı başarabilirsek emirlerimi boğaya çeviririm.”

İlgili haber: 15.855 BTC’lik transfer gerçekleşti – Balinalar Bitcoin topluyor olabilir mi?

Sonuç olarak

Bitcoin her zamanki gibi kararsız bir tablo çizmeye tam gaz devam ediyor. Öte yandan Bitcoin halving etkinliği de aynı hızla yaklaşıyor (50 gün).

Komplo teorilerine inanmaya yatkın bir millet olduğumuzdan mıdır nedir bilinmez ama, FED’den gelen sınırsız para basma kararını, Bitcoin’i doların önüne geçirerek olaylar silsilesindeki devrilen ilk domino taşı olarak görüyorum.

Bitcoin'in bir sonraki durağıKripto para sektöründe son dakika haberler ve çarpıcı değerlndirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Evde kalın, sağlıklı kalın!!!

Etiketler: