BTC : 66164 ₺ ETH : 1645 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 322 ₺ USDT : 6.74 ₺ XLM : 0.5643 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin’e yatırım yapın, geleceğinizi kurtarın: Pompliano

Bitcoin’e yatırım yapın, geleceğinizi kurtarın: Pompliano

Bitcoin’e yatırım yapın, geleceğinizi kurtarın: Pompliano
0
huobi_koinmedya

Bitcoin’e yatırım yapın, geleceğinizi kurtarın. Bu yönde bir açıklamada Morgan Creek Digital kurucularından “Pomp” adı ile de bilinen Anthony Pompliano’dan geldi.


Bitcoin’e yatırım yapın, geleceğinizi kurtarın

Anthony Pompliano, birkaç gün önce Bitcoin’i riskli yatırım olarak adlandırmıştı ve şimdi bu açıklamasını doğruluyor. Buna rağmen son piyasa çöküşü sırasında daha fazla BTC aldığını da belirtiyor. Hen de yatırımcıların güvenli liman olarak ABD Doları’na sığındığı bir ortamda.

Pompliano’ya piyasada yatırım yapılmaya değer başka kripto para olup olmadığı soruldu. Yatırımcı ise buna şöyle cevap veriyor: “Para bir inanç sistemidir. Şimdiye kadar ise piyasa Bitcoin’in her şeyden daha değerli olduğuna inanıyor.”

Bitcoin halving ile ilgili de konuştu

Yatırımcıya yaklaşan Bitcoin blok ödülü yarılaması da soruldu. Pompliano, bu halvingin şimdiye kadar fiyatlanmış olamayacağını belirtiyor. Çünkü şimdiye kadar Bitcoin sahipleri arasında bu olayın BTC değerine etkisi konusunda bir uzlaşma da yok. Ona göre halving öncesi ve sonrası bu olayın hiç farkında olmayan alıcılar olacak.

koinmedya_brave

Bundan dolatı Pompliano, “Halvingden 18 ay sonra Bitcoin’in dolar değerinde patlama göreceğiz.” ifadelerini kullanıyor.

İlgili – Bitcoin ağını kırmak Bitcoin Cash’i kırmaktan 140 kat daha zor

Bitcoin ve altının karşılaştırılması

Bitcoin, fiat paradan daha uzun yaşam ömrüne sahip. Çünkü altın ile ortak özelliklere sahip. Altın binlerce yıldır kullanılan bir para birimi, değer saklama aracı ve bir değerli metal. Dolar gibi her an yatırımcısını yüz üstü bırakıp gidecek bir para birimi değil. Pompliano da bu özelliklere dikkat çekiyor.

Pompliano şöyle diyor: “Dünyada ne kadar altın var? Buna bir cevap veremezsiniz. Dünyada bu soruya cevap verebilecek bir insan yok. Varlığımı buraya koymuyorum.”

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin 2020’de 20.000 dolara çıkabilir mi? Mike Novogratz yorumluyor

Pompliano uzun süredir Bitcoin konusunda boğa olan isimlerden biri. Ancak bu kriz ortamında insanlara nakit paralarına sıkı tutunmalarını tavsiye ediyor. Covid-19 pandemisinde insanların acil ihtiyaçlarını ödeme gereksinimi daha ön planda. Yatırımcılar da mevcut fırtına geçince diğer varlıklara alıma başlamalı.

Bitcoin’e yatırım yapın, geleceğinizi kurtarın. Pompliano şöyle diyor: “Şu an nakdim, bir az emlakım var. Ayrıca varlığımı korumak için paramı Bitcoin’e koydum.” Yatırımcı ayrıca portföyünü en üç tür varlık üzerine kurduğunu da belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: