BTC : 83401 ₺ ETH : 2907 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.603 ₺ XLM : 0.5942 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’e rakip altcoin hangisi? Max Keiser açıklıyor

Bitcoin’e rakip altcoin hangisi? Max Keiser açıklıyor

Bitcoin’e rakip altcoin hangisi? Max Keiser açıklıyor
0

Kripto para piyasalarında Bitcoin’e rakip olma iddiasıyla birçok altcoin piyasaya sürüldü. Ancak hiçbiri başarılı olamadı. Bitcoin’e rakip altcoin hangisi? Max Keiser açıklıyor.


Bitcoin’e rakip altcoin hangisi?

Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin toplam kripto para piyasasının %66’sına hâkim. Bazı analistlere göre geriye kalan %34’lük kesim de Bitcoin’in etiketi sayesinde var.

Kripto para piyasalarında Bitcoin’in tahtını yerinden etme misyonu ile birçok kripto para piyasaya çıktı. 2017-2018 döneminde bu kripto paralar oldukça iddialıydı. Bu kripto paralar içerisinde Ethereum en iddialısıydı. Haziran 2017 tarihinde Bitcoin piyasanın %37’ine hakimken Ethereum piyasanın %31’ine hakimdi. Bu tarihte birçok yatırımcı Ethereum’un Bitcoin’i tahtından edeceğine inanıyordu.

bitcoin'e rakip altcoin Bitcoin’e rakip altcoin hangisi? Max Keiser açıklıyorAncak günümüze geldiğimizde Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %66, Ethereum’un toplam piyasa hakimiyeti ise %9 civarında. Kısaca Bitcoin piyasanın açık ara tek hakimi.

koinmedya_brave

Ünlü yorumcu ve analist Max Keiser’e göre Bitcoin’e rakip altcoin yok! Sadece Bitcoin var. Keiser:

“Bitcoin’in yapamayıp da başka altcoinlerin yapabileceği bir şey yok. Bitcoin ile satın aldığınız şey güvenlik.”

Keiser’e göre Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi kripto paraların ciddi güvenlik sorunları var. Keiser’e göre birçok altcoin dolandırıcı ve sahtekar projeden başkası değil. Bazı kripto paralarda son zamanlarda yaşanan pump-dump Keiser’i fazlasıyla haklı çıkarıyor. Merak eden okuyucularımız Theta fiyatlarındaki gelişmelere göz atabilir:

Lütfen Bkz: Theta Google anlaşması hakkında yeni gelişmeler

Keiser’e göre birçok altcoin piyasaya sürüldüğünde tüm coinler kazılmış olarak ortaya çıktı. Bu coinlerin sahibi olan kişi ya da şirketler fiyatlarda sürekli manipülasyon yapıyor.

Keiser:

“Toplam kripto pazarına bir bütün olarak bakarsanız toplam hash oranlarının %85’ine toplam piyasanın da %66’sına Bitcoin’in hakim olduğunu görürsünüz. 5 yıl içerisinde Bitcoin piyasanın toplam hash gücünün ve toplam piyasa değerinin %99’una hakim olduğunu göreceksiniz.”

Kaynak