BTC : 82720 ₺ ETH : 1.858 ₺ XRP : 46.46 ₺ LTC : 7.675 ₺ USDT : 359.3 ₺ XLM : 0.2431 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’e hücum hangi coinin dengesini sarstı? Mart’tan bu yana ilk kez oluyor!

Bitcoin’e hücum hangi coinin dengesini sarstı? Mart’tan bu yana ilk kez oluyor!

Bitcoin’e hücum hangi coinin dengesini sarstı? Mart’tan bu yana ilk kez oluyor!
0

Hangi coin Bitcoin’e hücüm olunca denge problemi yaşadı. Kuşkusuz hangi coin sorusunun cevabı USDT. ABD dolarına bağlanan en eski ve en büyük stablecoin olan Tether, Bitcoin Mart ayında 12 ayın en düşük seviyesine ulaştığından olsa gerek itibari değerinde dalgalanmalar yaşadı.


Hangi coin Bitcoin hareketinden etkilendi?

Tether, Bitcoin’in sonraki iki aylık rallisi sırasında sabit bir şekilde itibari değerini korudu veya aştı.

USDT olarak da bilinen kripto para birimi, Cuma günü 1 doların altına düştü ve hacim olarak en büyük USDT / USD pazarlarından ikisini destekleyen Kraken ve OkCoin borsalarından elde edilen verilere göre Pazartesi günü yazım sırasında değerinin altında kaldı. Ticaret çiftini de destekleyen Bittrex ve FTX, benzer şekilde indirimli Tether fiyatları gösterdi.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Tether haberleri(17 Mayıs)-USDT/Dolar korelasyonu

koinmedya_brave

Fiyat düşüşü için olası bir açıklama, özellikle vadeli işlem piyasalarında bitcoin için sürekli güçlü alım baskısıdır. Tether genellikle bir yatırım yerine diğer varlıkları satın almak için bir para birimi olarak kripto borsalarında kullanılır. Talepteki değişim Tether fiyatına da bir miktar etki edebilir.

Örneğin, USDT, Mart başında Kraken’de Bitcoin’in 12 ayın en düşük seviyesine düşmesiyle 1.03 $ ‘a yükseldi.

Bir FTT / USD piyasasını da destekleyen bir borsa olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, “Bitcoin vadeli işlemleri primlerdedir, satın alma baskısını gösterir. Bu, BTC / USDT’yi artırabilir ve böylece özellikle margin borsalarında USDT’yi düşürebilir” diye açıkladı.

Hangi coin

Tether’in 1 doların altına düşmesi, yeni token ihraçlarının kısa bir mühletiyle çakışıyor. Bankman-Fried, “BTC fiyat hareketleriyle ilgisi olmayan aylarda gerçekten güçlü USDT girişleri gördük ve bunlar azalıyor” ifadesini kullanıyor.

Tether’ın coin basımı

Coin Metrics verilerine göre, son iki ay içinde Tether Ltd. günde ortalama 60 milyon token basarak 3,5 milyardan fazla yeni token yayınladı. Ancak Perşembe gününden bu yana, görünüşe göre 1 $ değerinde kullanılabilir olduğu için tedarik için bir gösterge olan tether’ın piyasa değeri 7 milyon dolar azaldı.

Bununla birlikte, önceki fiyat dalgalanmalarıyla karşılaştırıldığında, Tether’in son düşüşü, yayınlanma anında binde bir oranın altına düşerek bir etkinlik oluşturmayabilir. Yakın tarihin en dik düşüşü, Nisan 2019’un sonlarında USDT’nin itibari değerinin % 3’ünden daha fazla düşüş göstermesiyle gerçekleşti.

Kaynak