BTC : 63436 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.368 ₺ LTC : 305.5 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.6395 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin’de yeni balina transferler dikkat çekiyor

Bitcoin’de yeni balina transferler dikkat çekiyor

Bitcoin’de yeni balina transferler dikkat çekiyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin’de dün yaşanan balina transferler dikkat çekti. Bu transferlerin ardından Bitcoin bugün 7 bin doların altına geriledi.


Bitcoin’de yeni balina transferler

Dün 75 milyon dolar değerinde Bitcoin transferi gerçekleşti. Bu transferlerden yaklaşık 36 milyon dolarlık kısmı, bilinmeyen bir hesaptan OKEx borsasına aktarıldı. Whale Alert’in konuyla ilgili tweet’ini aşağıda görüyoruz.

https://twitter.com/whale_alert/status/1248267161434574850

Transferlerin kalan kısmı Binance ve Bitstamp hesaplarına aktarıldı. Bu transferlerin ardından Bitcoin bugün 7 bin doların altına geriledi.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin fırtına öncesi sessizlik modunda mı?

Bitcoin fiyatlarında dalgalanmalar devam ederken Bitcoin kullanıcılarının sayıları düzenli bir artış trendi gösteriyor ve Bitcoin adresine sahip olan kişi sayısı artıyor. Yukarıdaki balina satışlarının aksine hem balina cüzdanlarının sayısı artıyor hem de hesabında 1 Bitcoin’den az varlığı olan hesapların satısı artıyor.

Aşağıdaki grafikte hesabında 1 BTC’den az Bitcoin olan hesap sayısındaki değişimi görüyoruz.

yeni balina transferlerAşağıdaki grafikte de hesabında 1 BTC’den fazla Bitcoin olan hesap sayısındaki değişimi görüyoruz. Hesabından en az 1 Bitcoin olan kişi sayısı 22 Mart’tan sonra en yüksek değere ulaştı ve her 2 günde bir rekor tazeliyor.

koinmedya_brave

yeni balina transferlerAşağıdaki grafikte ise Glasnode tarafından paylaşılan önemli bir çalışmayı görüyoruz.

yeni balina transferler Bitcoin’de yeni balina transferler dikkat çekiyorGlasnode Bitcoin fiyatları (siyah grafik) ile 1,000 adetten fazla Bitcoin’e sahip olan hesapların sayısını (turuncu grafik) birlikte veriyor. Glassnode halving öncesi balinaların Bitcoin biriktirdiklerine (accumulation) dikkat çekiyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin ETF ilk kez büyük bir borsada listeleniyor

Kaynak

Etiketler: