BTC : 84400 ₺ ETH : 2931 ₺ XRP : 1.921 ₺ LTC : 370.6 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.5964 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. XTZ direnemedi – Bitcoin’de başlayan yangın Tezos’u da sardı!

XTZ direnemedi – Bitcoin’de başlayan yangın Tezos’u da sardı!

XTZ direnemedi – Bitcoin’de başlayan yangın Tezos’u da sardı!
0

XTZ direnemedi. Bitcoin’de başlayan yangın Tezos’u da sardı! Kripto para sektörünün yeni yıldızı Tezos (XTZ), yüzde 10 düştü!


XTZ teslim oldu – Bitcoin’de başlayan yangın Tezos’u da sardı!

 

Son aylarda göstermiş olduğu performansla kripto para topluluğunun ilgisini ve saygısını kazanan Tezos (XTZ), sektörün neredeyse tamamını etkisi altına alan ayı istilasına daha fazla dayanamadı. Tezos, aralığın 2. Haftasından itibaren Bitcoin’de başlayan yangına karşı tek başına mücadele etmiş ve bu süreçte büyük sükse yaparak Top 10 kripto para arasına adını yazdırmayı başarmıştı.

İlgili haber: Tezos ilk 10 kripto para arasına girdi

koinmedya_brave

Ancak kripto para piyasalarını saran bu yangının bir türlü kontrol altına alınamayışı ve giderek daha kötüye gitmesi, Tezos’un sahip olduğu ayrık ittirme potansiyelinin tükenmesi neden oldu. Dün itibariyle sallanmaya başlayan Tezos piyasası, kendini bir anda kripto para ayılarının ablukası altında buldu. Bu noktadan sonra ise son kaçınılmazdı.

Son 24 saatte %9’a yakın değer kaybeden XTZ fiyatı, 1,76 dolar seviyelerinde 1,56 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin'de baslayan yangin Tezos'u

Bundan sonrası için Tezos hakkında söylenecek çok fazla bir söz yoktur. Çünkü ayrık ittirme potansiyeli son bulan XTZ’nin kaderi, artık piyasanın %67’sini elinde bulunduran Bitcoin’e bağlıdır. Yani belli bir süre genen trend nereye giderse XTZ’de oraya gidecektir.

Kısaca Tezos (XTZ)!

Tezos, mevcut Blockchain ağına ekstra bir katman eklenerek oluşturulan kripto paralardan çok farklı bir vizyon ve profil çizmektedir. Aslında Tezos’un belirttiği amaç inanılamayacak şekilde basittir: Şirket, topluluğunu ayırabilecek bir hardfork’u bile göze almayan ancak yeni inovasyonları çok kolay bir şekilde bünyesinde birleştirebilen bir blockchain projesi üretmiştir.

PoS konsensüs algoritmasını kullanan XTZ, ayrıca kullanıcılarına, protokolü etkin bir şekilde yönetebildiği ve gelecekteki yenilikleri uygulayabileceği resmi bir yetki de vermektedir.

İlgili haber: Tezos (XTZ) nedir? Tezos hakkında kapsamlı bir inceleme!

 

Etiketler: