BTC : 83200 ₺ ETH : 2822 ₺ XRP : 1.874 ₺ LTC : 356.9 ₺ USDT : 7.641 ₺ XLM : 0.5855 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin yüzde 20 pump yaptı! Boğa tuzağı kuruluyor olabilir mi?

Bitcoin yüzde 20 pump yaptı! Boğa tuzağı kuruluyor olabilir mi?

Bitcoin yüzde 20 pump yaptı! Boğa tuzağı kuruluyor olabilir mi?
0

Bitcoin yüzde 20 yükseldi! Bitcoin 7000 dolar yolcusu mu yoksa bu yükseliş bir boğa tuzağı mı? Küresel salgın, dünya genelinde finans piyasalarını olumsuz etkilerken, Bitcoin bundan sonra nasıl bir rota çizecek? Analistlere göre Bitoin dibi gördü mü?


Bitcoin yüzde 20 pump yaptı! Yükseliş devam edecek mi?

Bitcoin yüzde 20 pump yaptı ve bu fiyat artışı, Bitcoin’i 7.000 dolara yaklaştırdı. Fiyatı, geçen haftaki en dip seviyeden %50 oranında yükseldi. İşlem hacmi de giderek artıyor.

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %23 artış göstererek 7.000 dolar fiyat noktasına doğru ilerlemeye başladı. Bitcoin’in fiyatı keskin bir artışla, 6.850$’ı gördü. Dünkü 5.250$’lık en düşük noktasından 1.600 dolar değer kazandı.

Bitcoin tam 4 gündür bir yükseliş trendi içindeydi ve bu süre boyunca 4.583 dolarlık dip seviyeden %50’lik bir artışla şu anki değerine tırmandı.

koinmedya_brave

Bununla birlikte, Dünya Sağlık Örgütü Covid-19’u küresel bir salgın olarak ilan ettiğinde, Bitcoin 10 Mart ve 13 Mart tarihleri ​​arasında çok büyük bir satış baskısına maruz kalmıştı. Bugünkü yükselişin ardından Bitcoin 7000 dolara yaklaşmış olsa da piyasadaki son çöküşten önceki seviyesinden hala %29 daha düşük.

Bu arada Bitcoin’in işlem hacmi de son günlerde giderek arttı. Bitcoin yüzde 20 pump yaptı ve son 24 saatte 57 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. Ve 15 Mart’taki 33 milyar dolarlık düşük seviyeden %54 oranında artış gösterdi.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin %16.1’lık bir artışla 6.630$’ın biraz üzerinde işlem görüyor. Ancak bazı kripto analistleri, BTC’nin henüz dibi görmediğini düşünüyorlar.

bitcoin-yuzde-boga-tuzagi

Dahası son yükselişin bir boğa tuzağı olabileceğini ve kriptonun yakın vadede önemli ölçüde yeniden aşağı yönlü fiyat hareketleri segileyebileceğini iddia ediyorlar.

Bitcoin yükselişe devam edecek mi? 

Küresel salgın, dünya genelinde finans piyasalarında büyük düşüşlere neden oldu ve kripto para piyasaları da aynı şekilde tepki verdi.

Bugün Bitcoin yüzde 20 pump yaptı. Ve son 48 saat içinde ciddi bir raliye tanık olmasına rağmen, uzmanlar Bitcoin’in henüz dibe ulaşmadığı konusunda yatırımcıları uyarıyorlar.

Bazı analistler, önde gelen kripto para biriminin bir kez daha pozitif bir ivme kazanmadan önce, kısa vadede koronavirüs salgını etkisiyle 5.000$’ın altına düşmesini bekliyorlar. Bunlardan biri de Twitter’daki popüler analistlerden biri olan Crypto Michael.

Analist, ekonomik sistemimizin virüs nedeniyle berbat durumda olduğunu ve yakın vadede daha fazla düşüş beklediğini ifade ediyor.

Bitcoin finansal piyasalarla aynı doğrultuda hareket etti

Kripto piyasasında geçen hafta, son yedi yılınen kötü günlerinden birine tanık olduk; Bitcoin, 3.600 dolara kadar düştü. Fiyattaki düşüş, dünya çapında borsalardaki çöküş ile birlikte gerçekleşti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, bazı istisnalar dışında, Avrupa ile otuz günlük bir seyahat yasağı uygulayacaklarını açıklamasından sonrasında, Dow Jones 1987’den beri görmediği bir çöküşe uğradı.

O günden sonra ABD hükümeti piyasayı canlandırmak için 1,2 trilyon dolarlık teşvik paketleri açıklasa da henüz piyasalarda ciddi bir anlamda karşılığı olmadı. Bitcoin altın gibi güvenli liman varlığı olarak görülürken, tüm piyasalarla birlikte düştü.

Fakat bugün Bitcoin yüzde 20 yükseldi. Bitcoin gibi, geleneksel piyasalardaki yatırım araçları da son günlerde biraz toparlanmaya başlasa da henüz ortalık durulmayacak gibi görünüyor.

Kaynak