BTC : 63654 ₺ ETH : 1653 ₺ XRP : 1.368 ₺ LTC : 300.7 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.6201 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin yüzde 13 daha gerileyebilir – İşte sebebi

Bitcoin yüzde 13 daha gerileyebilir – İşte sebebi

Bitcoin yüzde 13 daha gerileyebilir – İşte sebebi
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasamızın dominant figürü, daha Çarşamba gün yaşadığı facianın şokunu atlamamış iken “Bitcoin yüzde 13 daha düşebilir” iddiası yatırımcılarda şok etkisi yarattı.


Bitcoin yüzde 13 daha düşebilir!

2 gün öncesine geri dönecek olursak, Bitcoin iki saat gibi kısa bir zamanda %10’luk bir düşüş yaşamıştı. Piyasanın önde gelen analistleri Bitcoin yüzde 13 daha düşebilir iddiasına arka çıkarken, zaten önceden zılgıtı yemiş olan yatırımcılar öldürmeyen acı güçlendirir havasındalar!

Çarşamba günkü düşüş ile birlikte Bitcoin 5 ay sonra ilk defa 7.700 dolar seviyesinin altını gördü. Aslında analistler, başka indikatörler de dahil olmak üzere özellikle Bollinger bantlarındaki sıkışmaya atıf yaparak yakın zamanda bir kırılmanın olacağını önceden haber vermişlerdi.

Ancak, düşüş sadece bununla kalacak gibi görünmüyor. Galaxy Digital’ın CEO’su ve Wall Street’in eski gediklilerinden Mike Novogratz yaşanılan en son kazadan sonra CNBC’ye röportaj verdi. Novogratz’a göre, eli kulağında olan satış baskısı nedeni ile önümüzdeki günlerde Bitcoin yüzde 13 daha düşerek 6.500 dolar seviyesini test edecek.

koinmedya_brave

Olumsuz gelişmeler düşüşü tetikleyebilir

Eski Wall Street kurdunun bu iddiasını destekleyecek birçok olumsuz gelişme yakın zamandan meydana gelmişti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Telegram’ın piyasaya süreceği kripto parayı durdurma kararı vermesi bu gelişmelerden sadece bir tanesi.

Ayrıca Zuckerberg’in ABD senatosuna yaptığı Libra savunması, SEC’in bazı kripto para şirketlerine dava açma hazırlığında olduğu iddiası Novogratz’ın teorisini destekleyen gelişmeler. Bunun yanında, Bakkt BTC vadeli işlemlerinin başlamasından sonra bile büyük şirketler ve köklü kurumların piyasaya henüz dahil olmaması düşüşü tetikleyebiecek diğer bir etken.

Bununla birlikte, Bitcoin yüzde 14 daha düşecek iddiasını destekleyen tek kişi Novogratz değil. Meşhur Twitter analisti “Dave the Wave” bu durumu aylar öncesinde yaptığı analiz ile ortaya koymuştu. Bu hesabın yayınladığı geometrik ve fraktal analiz, Bitcoin’in dip yapacağı tarihi Kasım ortası olarak gösteriyor. Yani alım yapmak için önümüzde hala 3 hafta daha var!

Kehanet gerçekleşecek mi?

Dave the Wave, dominant figürümüzün bu tarihte 6.700 dolara kadar düşebileceğini öngörüyor. Aslında bu seviye,  14,000 dolar ile 3.200 doları arasında gerçekleşen düşüş bandında Fibonacci %50 ger çekilme seviyesinin işaret ettiği bir nokta.

koinmedya_brave

Diğer taraftan, Bitcoin için her şey bu kadar mı kötü dediğinizi duyar gibiyim. Hayır! ABD Merkez Bankasının repo piyasalarına durmadan dolar takviyesi yapması olumlu haberlerden bir tanesi. Çünkü bu durum yakın zamandaki bir ekonomik sıkıntının işareti olarak değerlendiriliyor. Fiat piyasasına olan güvenin azalması ise kripto paralara olan akışı hızlandırır. Bitcoin hash oralarının inanılmaz derecede artması da bir diğer olumlu gelişme.

Bitcoin Aralık 2019 fiyatının 20 bin dolar olma ihtimali nedir?

Kaynak

Etiketler: