BTC : 84339 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 370.5 ₺ USDT : 7.608 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. 3 maddede Bitcoin yürüyüşü neden durdurulamaz?

3 maddede Bitcoin yürüyüşü neden durdurulamaz?

3 maddede Bitcoin yürüyüşü neden durdurulamaz?
0

Bitcoin yürüyüşü neden devam edecek? Kripto para piyasasıyla yakından ilgilenen ünlü emtia uzmanı Peter Brandt, Bitcoin grafiğinde, büyük bir parabolik harekete dair işaretler olduğunu iddia ettiği bir analiz yayınladı.


Bitcoin yürüyüşü neden devam edecek?

Bitcoin, 2020’ye harika bir başlangıç ​​yaptı ve geçen haftaki 6.800$’lık düşüş seviyelerinden %16 oranında değer kazandı. Jeopolitik ve siyasi gerilimler sonucu BTC 8.400$’a kadar yükseldi.

Ancak dünden beri elde ettiği kazanımaların bir kısmını kaybetmiş olsa da Bitcoin’in yukarı yönlü son hareketi, teknik analiz indikatörlerinde, değişikliğe neden oldu.

Emtia ve kripto para sektörünün en tecrübeli analistlerinden biri olan Peter Brandt, paritenin yükseliş senaryosunu takip etmeye hazır olduğuna işaret eden teknik göstergeler olduğunu açıkladı.

koinmedya_brave

Bitcoin neden yükselecek?

Peki Bitcoin yürüyüşü neden devam edecek, hangi göstergeler boğa koşusuna işaret ediyor?

Ünlü analist, Bitcoin yürüyüşü neden devam edecek sorusunu, Twitter üzerinden yayınladığı analiziyle yanıtladı.

Peter Brandt’e göre, üç teknik indikatör, yukarı yönlü yeni bir trendin mümkün olabileceğini gösteriyor. Bitcoin fiyatı, bir önceki dibin üzerinde değerler oluşturarak uzun süreli düşüş trendinden kurtulmayı başardı. İkinci teknik faktör, küçük bir baş-omuz formasyonunun oluşmasıydı.

Son olarak ise, grafikte bu iki hamle gerçekleştikten sonra, Bitcoin altı aylık yükselen bir kanala girme şansını yakaladı. Ancak bu hamle henüz kesin değil ve önümüzdeki günlerdeki kapanış seviyelerine bağlı.

bitcoin yürüyüşü 3 maddede Bitcoin yürüyüşü neden durdurulamaz?
Bitcoin yürüyüşü devam edecek

Bitcoin halving fiyatlanmamış olabilir!

Bitcoin neden yükselecek? Çünkü Mayıs 2020’e gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving, henüz fiyatlanmamış olabilir. Son ralli, halving etkinliğinin henüz fiyatlar üzerinde etkisini tam anlamıyla göstermediği ve yeni bir artışa yol açabileceği yönündeki iddiaları da yeniden canlandırdı.

Esasen mevcut grafik hareketine dayalı olarak yenilenen tahminler, Bitcoin’in 2020’nin ilk yarısında ralliye devam edeceği beklentileriyle de örtüşüyor. 

Fiyat hareketleri aynı zamanda, BTC’nin Aralık ayında 5000 dolarlık dip senaryolarından kurtularak, yaklaşık 6.500 dolar civarında dip yaptığı anlamına geliyor. 

Mevcut fiyat hareketi, aynı zamanda, Aralık 2018’de 3.200 dolardan başlayan, uzun vadeli bir boğa piyasasında olduğumuzu gösteriyor. Geçici volatiliteye rağmen, BTC bu trendi koruyarak çoğunlukla 6.000 doların üzerinde kaldı.

Bu arada Bitcoin fiyatı, 8.000 doların üzerine yükselirken, işlem hacmi de geçtiğimiz gün 30 milyar doların üzerine çıktı. Dolayısıyla Ocak ayında, 7.800$ – 7.900$ arasında yeni bir destek seviyesi oluşturan BTC’de yükseliş ihtimali artıyor. 

Bazıları, kripto para piyasasının ayı piyasından kurtulduğunu söyleyebilmek için henüz çok erken olduğunu iddia etse de, BTC’nin son hamlesini doğru tahmin eden popüler bir analist, BTC’nin daha fazla artması gerektiğine inanıyor.

Twitter’da Financial Survivalism olarak bilinen analist, geçtiğimiz hafta Bitcoin, 6000 dolar civarında işlem yaparken 8000$’a yükseleceğini söylemişti. Şimdi de Bitcoin’in, 1 Temmuz 2020’ye kadar ATH seviyesini yeniden test edeceğini iddia ediyor.

Ve tahminlerini, boğaların piyasa üzerinde önemli ölçüde kontrol sağlamak üzere olduğuna işaret eden bir dizi teknik sinyale dayandırıyor.

https://twitter.com/Sawcruhteez/status/1215112851238608897

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak