BTC : 62910 ₺ ETH : 1612 ₺ XRP : 1.324 ₺ LTC : 290.2 ₺ USDT : 6.888 ₺ XLM : 0.66 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin yükselişinin ardındaki gerekçe Lightning Network olabilir mi?

Bitcoin yükselişinin ardındaki gerekçe Lightning Network olabilir mi?

Bitcoin yükselişinin ardındaki gerekçe Lightning Network olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Son haftalarda Bitcoin fiyatında ciddi artışlar meydana geldi. Bitcoin yükselişinin ardındaki gerekçe ile ilgili çeşitli öngörü ve spekülasyonlar yapılmakta. Tecrübeli bir fon yöneticisi ve usta bir yatırımcı olan Bob Laccino, yükselişin sebebinin Lightning Network çözümü olduğunu savunuyor.

Bitcoin yükselişinin ardındaki gerekçe Lightning Network mü?

Bob Laccino, kripto-para ödemelerini hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde aktaran iki tabakalı çözüm Lightning Network‘ün (LN)  son dönemde gerçekleşen Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkların fiyat artışına katkıda bulunmuş olabileceğini savundu.

Tom Lee: Bitcoin baharı başladı- Yeni zirve 12 veya 18 ay içinde görülür

koinmedya_brave

CNBC’nin Futures Now programına verdiği röportajda (15 Mayıs 2019’da)  Laccino şunları söyledi:

[Kimin satın alma işlemini gerçekten gerçekleştirdiğinden emin değilim, ancak [Kripto para fiyatlarının artma nedeninin bir parçası], Lightning Network denilen yazılımın başlaması ve uygulanmasından kaynaklanıyor. [Bu] aslında Bitcoin sahibi olanlar için küçük işlemleri çok daha kolay hale getiriyor.

Lightning Network (LN) Bitcoin sahibi olmayı kolaylaştırıyor.

Peter Todd: EOS berbat, Bitcoin belki de en başarılı akıllı sözleşme platformu

Laccino şöyle devam etti:

koinmedya_brave

Visa’ya baktığınızda, saniyede 65.000 (TPS) işlem yaparken Bitcoin [blockchain] yaklaşık yedi yapyıyor. [Ancak] Lightning Network, blockchain ağındaki işlemleri azaltarak, Bitcoin’in para birimi olarak benimsenmesini kolaylaştırıyor.

Moon tarayıcı uzantısı Lightning Network desteği sunuyor

Bitcoin’leri Amazon gibi dev çevrimiçi perakende satış noktalarında harcamayı kolaylaştırmak için, kripto para ödeme işlemi girişimi Moon, LN özellikli cüzdanlar için destek ekledi. Kullanıcılar, Moon’un 2. katman protokolünü destekleyen tarayıcı uzantısını kullanarak LN tabanlı ödeme gönderip alabilirler.

Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash kabul eden mağaza sayısı 30.476’ya yükseldi

Geçtiğimiz ay, Ethereum ağında merkeziyetsiz bir kripto varlık borsası olan DEX ‘i geliştiren bir firma olan Radar, LN protokolünü kullanarak çeşitli çözümler oluşturmak için bir dizi yazılım aracı başlatmayı planladığını duyurdu.

Kaynak