BTC : 19.23 ₺ ETH : 81202 ₺ XRP : 67.5 ₺ LTC : 0.00654 ₺ USDT : 43.98 ₺ XLM : 528.5 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel

Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel

Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel
0

Bitcoin 10 bin dolarının altına gidip geliyor. Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel

Bitcoin tehlikeli sularda yüzmeye devam ediyor. BTC, gün içerisinde 10 binlik desteği kaybederek bir ara 9,875 dolara kadar geriledi. Neyse ki tekrardan 10 bin doların üstüne çıkabildi. Ancak Bitcoin 10 bin doların üstünde zor tutunuyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında saatlik değişimi görüyoruz.

bitcoin yükselişi Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel

koinmedya_brave
  • CME Boşlukları

Bitcoin’in yükselişini engelleyen 3 önemli faktör var. Bu faktörlerden ilki CME vadeli işlemler piyasasında oluşan boşluklar. Aşağıdaki grafikte 9,900-9,600 dolar seviyesinde Temmuz ayında vadeli işlemler piyasasında oluşan boşlukları görüyoruz.

bitcoin yükselişi Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engelBitcoin yeni dip seviyesi bu bölgede mi oluşuyor?

Kripto para piyasalarında vadeli işlemler piyasasında oluşan boşlukların zamanla dolacağına inanılıyor.

  • Güçlü dolar

Bazı analistlere göre doların değerindeki kayıplar dibi buldu ve dolar için bir taban oluştu. Bitcoin fiyatları ile doların değeri arasında negatif bir ilişkinin olduğu iddia ediliyor. Dolardaki değer kaybının karşısında yatırımcılar, sabit gelirlerindeki aşınmayı önlemek için Bitcoin ve altın gibi arzı kıt olan yatırım araçlarına yöneliyor. Aşağıdaki grafikte dolar endeksindeki değişimi görüyoruz.

bitcoin yükselişi Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel

Grafikte Ağustos ayının sonunda oluşan dip dikkat çekiyor.

  • ABD teşvik paketleri

Korona Salgınının etkisi ile ABD yönetimi, trilyonlarca dolar değerinde teşvik ödemelerinde bulundu. Bu teşvik ödemelerinin devam edeceği düşünülüyordu. Ancak ABD yönetimi toplumun krize adapte olduğunu düşünüyor ve teşvik ödemelerini azaltacağını belirtti.

Teşvik ödemeleri doların değerindeki aşınmayı arttırarak Bitcoin lehine bir ortam oluşturuyordu. Ancak teşviklerin azalması düşük faiz bol likidite politikasından vazgeçileceğine işaret ediyor.

Kaynak

Etiketler: