BTC : 62615 ₺ ETH : 1563 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 284.3 ₺ USDT : 6.884 ₺ XLM : 0.4605 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin yükselişe devam edemiyor – Analistler ayılar konusunda endişeli

Bitcoin yükselişe devam edemiyor – Analistler ayılar konusunda endişeli

Bitcoin yükselişe devam edemiyor – Analistler ayılar konusunda endişeli
0
huobi_koinmedya

Bitcoin yükselişe devam etmekte güçlü çekiyor. Analistler kısa ve orta vade konusunda ayılardan endişe duyuyor. Ancak bazı analistler de uzun vade için boğa trendi görmeye başladı.


Bitcoin yükselişe devam edemiyor

Bitcoin (BTC) geçen hafta 10,500 doları gördükten sonra göreceli olarak daha sakin bir piyasada ilerledi ve 9,000 dolar ile 9,500 dolar arasında işlem gördü. Yine de BTC 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde konsolide olmaya devam etti. Birçok analist bu seviyenin üzerinde işlem görmesini bir boğa işaret olarak görüyor. Buna rağmen bazı analistler de kripto piyasa grafiklerinin uyarı işaretleri verdiği konusunda endişeli.

Bitcoin uyarı işaretleri veriyor

Twitter’de James adı ile yazan bir analist, Bitcoin ile ilgili neden ayı görüşlü olduğu konusunda bir dizi sebebe dikkat çekti. Analist, BTC’nin 3 günlük RSI indikatörünün “ayı piyasası” bölgesinde kaldığını belirtiyor. Yine de son yukarı yönlü hareket, trendin devam edeceğine işaret etmişti. James ayrıca bir günlük grafikte iki gizli ayı sapması olduğunu belirtiyor. Bu da daha fazla düşüş anlamına gelebilir.

İlgili – ICE CEO’su: Bitcoin’in dijital altın olması için daha çok yol alması gerekiyor

koinmedya_brave

James tweetinde “Bir arkadaş bugün sordu. ‘Neden bu kadar ayı durumu görüyorsun?’ İşte cevabı:” diyerek üç grafik paylaştı.

Başka bir popüler analist olan “Dave the Wave” de bu durumu onayladığını yazdı. Ona göre günlük grafikte Histogram darlmaya başladı ve bir günlük grafikteki MACD da geri dönmeye başladı. Bu da orta vade trendinde “düşüş” anlamına gelebilir.

Dave tweetinde şöyle yazdı: “Orta vadeli görünüm değişmedi.”

koinmedya_brave

Uzun vadeli boğa trendi yeniden canlanıyor

Bitcoin yakın bir zamanda kısa vadeli bir düşüş yaşayabilir. Bunun sonucunda ise 7,000 dolar bandına geri dönebilir. Yine de uzun vade için bir boğa trendi de oluşmaya başlıyor.

Popüler analist Filb Filb daha önce yaptığı açıklamada, Kasım sonu ya da Aralık başında 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamaların “golden cross” yapacağını bildirmişti. Bu da Bitcoin piyasası için diğer “cross”lardan çok daha önemli.

İlgili – %42’lik pump yatırımcıyı ikna etmedi – Bitcoin düşecek algısı hala baskın

Ayrıca trader HornHairs de 7,000 dolar ihtimalinden önce 14,000 dolar ihtimalinin gerçekleşebileceğini düşünüyor. Peki, trader neden 9,200 dolardan yüzde 55 artış ile yükseliş bekliyor.

Bunun başlıca sebeplerinden biri Bitcoin’in son yaşadığı sıçrama ve Ekim ayını yeşil mum ile kapatması. Trader tweetinde neden bu kadar boğa görüşlü olduğunu da bazı teknik indikatörlere bağlıyor. Ona göre BTC hala boğa kırılmasının üzerinde tutunuyor. Ayrıca tweetinde bir dizi diğer indikatörleri de sıralıyor.

HornHairs, söz konusu BTC göstergelerini sıraladıktan sonra, “14,000 doları görme ihtimalini 7,000 doları görmesinden daha çok sevdim.” diye yazdı.

https://twitter.com/CryptoHornHairs/status/1189968006006353921?s=20

Kaynak