BTC : 82085 ₺ ETH : 2866 ₺ XRP : 1.878 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.577 ₺ XLM : 0.6 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yorum- analiz: Bitcoin yükseliş trendi tersine dönüyor, ne kadar sürer?

Yorum- analiz: Bitcoin yükseliş trendi tersine dönüyor, ne kadar sürer?

Yorum- analiz: Bitcoin yükseliş trendi tersine dönüyor, ne kadar sürer?
0

Bitcoin yükseliş trendi tersine dönmeye başladı. Analistler bu trendin ne kadar süreceğini tahmin ediyorlar? Uzun sürer mi, ayı piyasası mı bizi bekliyor yoksa boğa piyasası mı geliyor?


Bitcoin yükseliş trendi bitti mi?

Bitcoin yarılanma geldi ve gitti? Peki piyasanın beklediği gibi bir gelişme yaşandı mı? Tüm piyasa yarılanmadan sonra bir yükseliş beklerken, bekledikleri gibi bir gelişme yaşanmadı. Herkesin beklediği nitelikte bir yükseliş göremedi piyasa. Beklenen yükseliş görünmedi ama Bitcoin yavaş yavaş piyasa değerini yükseltti. Buna rağmen, önümüzdeki aylarda farklı bir trend bizi bekliyor olabilir. Bir ayı piyasasının ufukta olduğunu söylüyor uzmanlar.

Eylül 2020’de neler olabilir?

Bitcoin fiyatı kritik direnç hattı 10,000 doları bir türlü geçemiyor. Şu ana kadar kaç kere teşebbüs ettiyse başarılı olamadı. Artık bu seviyenin altında konsolide oluyor Bitcoin yükseliş trendi devam edemeyecek gibi duruyor.

Piyasada oluşan güçlü tutuma, Bitcoinin altında yatan temel dinamiklerin alıma işaret etmesi ve ekonomik  ortamın Bitcoinin büyümesi için ideal bir ortam oluşturması gibi tutumlara rağmen, yeni bir düzeltmenin yolda olduğunu söylüyor uzmanlar.

koinmedya_brave

Dave the Wave  adlı, uzun vade yatırımlarla ilgilenmesiyle adını duyuran önde gelen kripto para uzmanına göre Bitcoin Eylül 2020’de dip noktayı bulacak. Uzman analist öngörüsünü Fibonacci zaman döngülerine dayandırarak yapıyor.  Dave the Wave’in yaptığı analiz  zaman döngülerinin yukarı ve aşağı trendlerine dayanan bir analiz.

Dave the Wave’in paylaştığı fiyat tablosunda  analist Bitcoinin 3,200 dolardan 14,000 dolara çıktığı zaman dilimi, aynı zamanda 6,400 dolara düştüğü dilim ile aynı olarak gösteriliyor.

Daha sonra 6,400 dolardan Şubattaki 10,500 dolara yükseldiği ve 4,000 dolara düştüğü  zaman dilimi de aynı.

Son hareket eğer zirveyi gösterdiyse tekrarlayan bu hareket o zaman Eylül ayında yeni bir dip geleceğini ortaya koyuyor. Bitcoin yükseliş trendi tersine dönüp Eylül’de bir dip ile son bulabilir.

bitcoin yükseliş trendi

Ayı piyasası mı yoksa yarılanma sonrası kripto düzeltmesi mi?

10,000 dolardan geri dönüş iki yıldır zaten bitmeye yüz tutmuş olan ayı piyasasının bir uzatması olabilir. 10,000 doları aşmayı eğer yıl sonunda başarabilirse ayı piyasası toplamda üç yılı tamamlamış olacak.

Bu senaryoya uyan pek çok işaretler var, bir de ayrıca yarılanma sonrası uzmanların beklentileri de aynı doğrultuda. Bitcoin uzmanları yarılanma sonrası fiyatın 10,000 doları geçmesinin  en erken 100 günü bulabileceğini söylemişlerdi.

Eylül ayında eğer bir dip oluşacaksa bu tarih de o zaman  yarılanmadan sonra 100 günü tamamlamış bir tarih oluyor. Yarılanma olayının bir boğa piyasası getireceği beklentileri çok fazlaydı ama madenci kapitülasyonu bir yıkıma neden oluyor gibi.

Olası bir yarılanma sonrası düzeltme için oluşan belirsizlik ve korku güçlü direnç ile de birleşince ortaya satış baskısı çıkarıyor. Bunun sonucu da önümüzdeki günlerde devam eden bir düzeltme ve aşağı doğru bir trend olarak belirginleşiyor.

Ancak geçmişte olduğu gibi, yarılanma sonrası bir gerileme her zamanki gibi yeniden yükselişe geçmeden iyi bir alış fırsatı veriyor, ilgilenenlere buradan duyuralım.

Bknz: 2019 Bitcoin ayı piyasasını bilen analist: Haziran’ı bekleyin

Kaynak

 

Etiketler: