BTC : 81798 ₺ ETH : 1.779 ₺ XRP : 44.77 ₺ LTC : 7.648 ₺ USDT : 348.3 ₺ XLM : 0.2348 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Destek kırıldı – Bitcoin yine 7000 dolar altında

Destek kırıldı – Bitcoin yine 7000 dolar altında

Destek kırıldı – Bitcoin yine 7000 dolar altında
0

Bitcoin yine 7000 dolar seviyesinin altına geriledi. Bu birçok yatırımcıyı şaşırttı. Eğer mevcut 6,900 dolar desteği korunamazsa, o zaman ayı durumu giderek daha fazla pekişebilir.


Bitcoin yine 7000 dolar altında

Birçok geleneksel piyasa bugün “Good Friday” sebebiyle kapalı. Buna rağmen kripto para borsalarında işlem hacimlerinde önemli ölçüde bir düşüş görülmedi. Bu da boğa hareketinin gerçek olduğunu gösteriyor. Bu durumda eğer boğalar 6,900 dolar seviyesini koruyamazsa, lider kripto para düşüşüne devam edebilir.

7 Nisan’da Bitcoin çift zirve oluşturmuştu. Teknik analiz açısından bu çoğu zaman bir ayı formasyon olarak kabul ediliyor. Bundan dolayı Bitcoin’in bu çift zirveyi kıramaması durumunda acı bir düzeltme göreceği endişesi vardı. Ancak bu olmadı ve Bitcoin 7,100 dolar ile 7,430 dolar aralığında yatay seyir izledi. Sonunda ise teslim oldu ki Bitcoin yine 7000 doların altına geriledi.

Öyle görünüyor ki bu düzeltmeleri balina işlemleri tetikledi. Dünden bu yana, Twitter botu Whale Alert, alışılmadık derecede yüksek sayıda büyük Bitcoin işlemleri paylaşıyor. Bu işlemlerde BTC kripto para borsalarından bilinmeyen cüzdanlara taşınıyor. Bu büyük işlemlerin bazıları iç kripto transferleri olabilir. Ancak çoğu iç transfer olarak kabul edilemeyecek kadar küçük ve görmezden gelinemeyecek kadar büyüktü.

koinmedya_brave

İlgili – Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağında – Trader uyarıyor!

Bitcoin yine 7000 dolar seviyesinin altına geriledi. Bu birçok yatırımcısı şaşırttı. Eğer mevcut 6,900 dolar desteği korunamazsa, o zaman ayı durumu giderek daha fazla pekişebilir.

Burada endişe edici durum ise şu. Buradaki büyük işlemlerin bazıları birkaç saat önce kaydedilen büyük ayı mumundan sonra gerçekleşti. Bu da düşüş trendinin tasfiye devam ettiği için daha da kötüleşeceği anlamına geliyor.

Boğalar daha güçlü dönüş yapacak

Bütün bunlara rağmen, Bitcoin fiyatı 6,300 dolar düşse ya da 6,000 doları görse bile, bu boğalar için indirimli fiyattan alım fırsatı doğuracak. Sonuçta orta vadede daha güçlü bir dönüş yapacaklar. Fed ise bu arada 2.1 trilyon dolarlık teşvik programı hazırladı. Birçokları bunun BTC fiyatını yükselteceğini düşünüyordu. Şimdilik buradan gelecek etki ile iyileşme ertelendi.

İlgili – Vakit yaklaştı – Bitcoin yarılamasından ne beklenmeli?

Şimdi ise kripto piyasası halvingden faydalanabilir. Yine de büyük rallinin halving sonrası olması bekleniyor.

Yine de eğer BTC mevcut seviyesini koruyabilirse, kısa vadede 7,500 doların üzerine çıkabilir.

Bitcoin yine 7000 dolar seviyesinin altına geriledi. Bu birçok yatırımcısı şaşırttı. Eğer mevcut 6,900 dolar desteği korunamazsa, o zaman ayı durumu giderek daha fazla pekişebilir.

Kaynak

Etiketler: