BTC : 63730 ₺ ETH : 1649 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 308.7 ₺ USDT : 6.878 ₺ XLM : 0.6476 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine çıktı – Yeni hedef neresi?

Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine çıktı – Yeni hedef neresi?

Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine çıktı – Yeni hedef neresi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine yükseldi! 12 bin dolarlık bu önemli psikolojik sınırın aşılması, daha büyük fiyat hareketlerine yol açabilir. Peki analistlere göre Bitcoin için yeni hedef neresi?

Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine yükseldi! Yeni bir ATH’mi geliyor?

Bitcoin, 12 bin dolar seviyesini ilk kez, 26 Haziran’da kırmayı başardı ve 30 Temmuz’a kadar bu seviyenin üstünde işlem gördü.

30 Temmuz’da bu seviyenin altına çekildikten birkaç gün sonra yeniden 12bin doların üzerine yükseldi ancak bu seviyenin üzerinde kalmayı başaramadı. Ancak son birkaç gündür konsolide olmaya devam eden Bitcoin, yeniden 12 bin doların üzerine yükseldi. Peki yükseliş devam eder mi, Bitcoin için yeni hedef neresi?

bknz: Tom Lee neden 40 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahmini yaptığını açıklıyor

koinmedya_brave

Çok kısa sürede gerçekleşen birkaç büyük alım, bu son ralliyi tetiklemiş gibi görünüyor.  Zira Bitcoin’in, yaklaşık 11.4k’dan 11.9k’ya yükselişi 10 dakikadan kısa bir sürede gerçekleşti ve daha sonra yeni bir artışla, aynı zaman diliminde fiyat, 11.9k $’ dan 12.2k $’a yükseldi.

(Yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin, % 10,84’lük bir artışla 12.669 dolardan işlem görüyor.)

bitcoin-yeniden-12-bin-dolarin-uzerine-BTCUSD grafiği / Kaynak : TradingView

bknz: Bitcoin fiyatı 2020 Halving öncesi patlamaya hazırlanıyor!

koinmedya_brave

Analistlere göre Bitcoin kaç dolara yükselecek?

Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine yükselirken, trader’lar şimdi, Bitcoin’in bir sonraki hedefinin kaç dolar olacağını tahmin etmeye çalışıyor.

Son günlerde, pek çok kişi Bitcoin’i 8bin dolar seviyesine kadar düşürecek yeni bir düzeltme gerçekleşeceğini tahmin ediyor, ancak genel piyasa duyarlılığı bu son yükselişin ardından daha pozitif görünüyor.

Aynı zamanda analistler, Bitcoin için 12,5k’nın üzerindeki bir kapanışın, kısa vadede yükseliş trendine çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyor.

Traderlar 12.5k’nın üzerinde kalmayı başaran Bitcoin’in, bir sonraki hedefinin 14 bin dolar olacağını söylerken bazıları ise, Bitcoin’in yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi) yapacağına inanıyor.

bknz: Bitcoin için parabolik döngüler 93.000 doları işaret ediyor

 Ayrıca Twitter’da Abacus Journal olarak bilinen analist, BTC vadeli işlemlerinin, yakın zamanda fiyat hareketini etkileyen en önemli faktörlerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

CryptoTANL1 isimli analist ise, bir miktar yatay hareketler sergiledikten sonra 12k’nin kırılmasıyla Bitcoin’in, 13.4-13.8k’ya doğru yükselişe devam edeceğini söylüyor.

12k kırıldıktan sonra bir miktar geri çekilebileceğini ancak bundan sonra daha fazla yükseliş beklenebileceğini ifade ediyor.

bknz: Peter Brandt: 45 yıllık kariyer hayatımda Bitcoin gibi piyasa görmedim

Kaynak