BTC : 78877 ₺ ETH : 2735 ₺ XRP : 2.131 ₺ LTC : 408.6 ₺ USDT : 7.015 ₺ XLM : 0.744 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olabilir mi?

Bitcoin yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olabilir mi?

Bitcoin yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

 Bitcoin yeni bir boğa sürecine başlayacak mı? Bazı analistler Bitcoin’in yeni bir tarihi sürece girmek üzere olduğunu söylüyorlar. Hangi tarihi süreç ve ne gibi bir hareket bizi bekliyor olabilir?


 Bitcoin yeni bir boğa hareketi gösterebilir

2019 yılı kriptoların yılı olarak epey adından söz ettirdi. Hatta 2018 kışının yaşandığı, geçen yılın son zamanlarında bile 2019 yılı beklentileri çok fazlaydı. Bunun en büyük nedeni ise 2018 kışının ardından pek çok analist ve uzmanın bu yıldan çok büyük beklentilere girmesi. Bunun yanında Bitcoin’in 2020 yılında yapılacak olan halving öncesi hız kazanma umutları da var. Şimdi ise bakıyoruz  yıl sona ermek üzere ve insanların beklentilerinin yakında gerçekleşeceğini gösteren işaretler söz konusu. Bitcoin yeni bir boğa  hareketi ortaya koyabilir.

Öngörüler umut dolu

Öngörüler gayet olumlu ama Bitcoin henüz bu olumlu beklentileri karşılama seviyesine gelmedi. Bazı olaylar ise insanların gelişmelerden şüphe duymasına yol açtı. Yinede yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen büyük beklentilerini sürdüren uzmanlar var. Josh Rager ve Cantering Clark bu umutlu bekleyişi sürdürenlerden. Bu uzmanlara göre Bitcoin bir sıçramaya hazır. Fikirlerinin temelini ise 2018 trendi oluşturuyor. 16 Aralık 2017 ile 15 Aralık 2018 yılları arasında Bitcoin %84 bir değer kaybı yaşamıştı ve tüm zamanların enyüksek fiyatından aşağı bir düşüş sergilemişti.

Josh ve Clark benzer bir trendin tekrar yaşanmakta olduğunu söylüyorlar ancak bu sefer tam tersi bir durumda yukarı doğru bir değer artışı gösterecek Bitcoin. Ama burası kripto piyasası olunca Bitcoin’in ne zaman ne yapacağı belli olmuyor tam tersi istikamete de gidebilir diyor bazıları.

koinmedya_brave

Yine de bu yıl oluşan şartlara bakınca özellikle de yaklaşmakta olan halvingden dolayı Bitcoinin aşağı doğru hareket etmesi zor  görünüyor. Bazı analistler ve yatırımcılar Bitcoinin içinde bulunduğu seviyenin Bitcoin için dip seviye olduğunu söylüyorlar. Bu da demektir ki Bitcoin için tek seçenek yukarı doğru olacak.

Bknz:Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?

Bitcoin balinaları

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin işlem hacmi, Aralık tatillerinin yaklaştığı bir zaman diliminde  19 milyar dolardan 15 milyar dolara düştü. Ancak bunun değişme olasılığı çok yüksek çünkü Tether(USDT) ve vadeliler işlem hacimleri büyük olasılıkla zirve yapacak.

Balinalar da işlem hacmine katkıda bulunabilir. Çünkü balinalar bir ralli beklentisi içinde pozisyon almak için hazır durumdalar. Bu da fiyatın yukarı doğru hareketine fazlasıyla katkıda bulunacak çünkü ellerinde birikmiş epeyce Bitcoin var zaten. Piyasa ise yavaş yavaş korku bölgesinden çıkıyor ve biriktirme aşamasına geçiyor. Sanki ortada fırtına öncesi bir sessizlik var gibi. Yakında bir patlama duyarsanız şaşırmayın derim. Sözünü ettiğimiz uzmanlara göre  Bitcoin yeni bir boğa  hareketi ile karşınıza çıkabilir

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: