BTC : 83142 ₺ ETH : 1.87 ₺ XRP : 46.46 ₺ LTC : 7.675 ₺ USDT : 358.3 ₺ XLM : 0.245 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin yatırımcısı “kâr cebe yakışır” moduna geçti

Bitcoin yatırımcısı “kâr cebe yakışır” moduna geçti

Bitcoin yatırımcısı “kâr cebe yakışır” moduna geçti
0

Finansal varlıkların ekonomik gerekçelerle yer yer nakde çevrildiğine şahit oluyor. Bitcoin yatırımcısı da benzer şekilde varlıklarını likidite etmeye ihtiyaç duyuyor.


Bitcoin yatırımcısı nakit paraya ihtiyaç duyuyor

13 Mart tarihinde Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Covid-19 virüsü kaynaklı salgını küresel pandemi ilan etmesinin ardından insanların marketlere hücum ederek rafları yağmaladıklarına şahit olduk. Panik halindeki insanlar ciddi biçimde nakit paraya ihtiyaç duymuştu. Aynı dönemde finansal varlıklarda ciddi satış baskısı yaşanmıştı.

Sonuçta insanlar ya gelecekte daha fazla tüketmek için ya da kara günler için tasarrufta/yatırımda bulunuyor. Finansal varlıklarını zamanla nakde çeviriyorlar. Son hafta hisse senedi piyasalarında ve Bitcoin’de ciddi satışlar gözleniyor. Yani yatırımcılar yine finansal varlıkları nakde çeviriyor.

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

koinmedya_brave

Trade Block’un yöneticilerinden John Todaro son hafta altın dahil birçok varlıktan nakde doğru bir kaçışın yaşandığına dikkat çekiyor. Ekonomideki nakde kaçışa dijital varlıklar da ayak uyduruyor.  Nakit varlıklarda artan talepte makro ekonomik gelişmeler de etkili oluyor. Artan işsizlik oranları nedeniyle bazı yatırımcılar günlük ihtiyaçlarını tasarrufları ile finanse ediyor.

Block Tower Capital’in yöneticilerinden Avi Felman da benzer konuya değiniyor. Hisse senedi piyasalarındaki satışın Bitcoin satışlarını tetiklediğini iddia ediyor.

Bitcoin satışlarında madencilerin teknolojilerini yenilemeleri ve işletme giderlerini finanse etmeleri de etkili oluyor. Rekabetten kopmamak için bazı Bitcoin madencileri ASIC donanımlarını yenilemeye karar verdiler. Bitmain’in yeni nesil ürünlerini Haziran ayında piyasaya sürüyor olması, Bitcoin satışlarını arttırıyor.

Kaynak

Etiketler: