BTC : 82142 ₺ ETH : 1.871 ₺ XRP : 46.18 ₺ LTC : 7.67 ₺ USDT : 352.2 ₺ XLM : 0.244 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Square yeni Bitcoin yatırım araçlarını desteklemeye hazırlanıyor

Square yeni Bitcoin yatırım araçlarını desteklemeye hazırlanıyor

Square yeni Bitcoin yatırım araçlarını desteklemeye hazırlanıyor
0

Square’in mobil ödeme hizmeti sunan uygulaması Cash App şimdi yeni Bitcoin yatırım araçları  desteğiyle geliyor. Kripto severlerin ilgisini çekecek yeni özellikleri yazımızda bulabilirsiniz


Cash App uygulaması neden yetersiz kaldı?

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen Fintech şirketi Square, önceki kripto balonu sırasında (Kasım 2017), Bitcoin oyununa girmiş ve müşterilerine amiral gemisi uygulaması Cash App aracılığıyla BTC satın alma ve satma olanağı sunmaya başlamıştı. Bu, fintech sektöründeki ciddi bir oyuncunun, kripto para birimlerini ilk kez resmen benimsemesi oldu.

Bu başlı başına olumlu bir haber. Ancak kullanıcılar, Coinbase ve Binance gibi geleneksel dijital varlık borsalarına kıyasla nispeten basit kalan Bitcoin yatırım aracı özelliğinden memnun kalmadı. Nedeni ise Cash App’te Bitcoin yatırımcılarına yardımcı olabilecek eksik kalan bir dizi yatırım özelliğinin bulunması.

Ancak görünüşe göre, Square kullanıcılarının isteklerine yanıt vermeye başladı.

koinmedya_brave

İlgili: Jack Dorsey: En ideal internet para birimi Bitcoin olmalı

Square, Bitcoin yatırım araçlarını ekleyebilir

The Block’un haberine göre Square, geçtiğimiz günlerde Cash App bölümüne bir Kripto Yatırım Ürün Yöneticisi iş ilanı verdi. Cash App yıllardır Apple app store’da  finans alanında 1 numarada yer alıyor.

LinkedIn’de yayınlanan ilana göre müstakbel çalışan, “Bitcoin bu çabaların en ön safında yer alıyor” diyerek “Finansın sınırlarını zorlamak” için çalışacak. Ki bu da Bitcoin’in İnternet’in muhtemelen yerel para birimi olacağını ve kripto para birimini “sevdiğini” birçok kez ifade eden Square’in baş yöneticisinin duygularını yansıtan bir açıklama.

Square’in tam olarak neyi planladığına gelirsek, daha işlevsel Bitcoin yatırım araçlarını uygulamaya eklemesi bekleniyor. İş tanımı, çalışanın “Kripto Yatırım ürününe sahip olacağını” söylüyor. Yani emir sınırı ve otomatik yatırım gibi yeni özelliklerle birlikte “(P2P) işleviyle BTC hediye etme” özelliğini dahil ederek ürünün benimsenmesini genişletmek anlamına geliyor.

“Otomatik yatırım” özelliği, başlatılması durumunda, kripto para birimi topluluğunda gerçekten iyi sonuç verecektir.

Son birkaç aydır, Square’in Ceo’su da dahil olmak üzere Bitcoin yatırımcıları , “sat istifleme” ya da “satoshi istifleme” olarak bilinen hareketi destekliyorlar. Bu yatırım tezi ve hareketi, periyodik olarak ve fiyatına bakılmaksızın bir miktar Bitcoin alınmasını teşvik ediyor. Amaç önyargı ve “FOMO” hissini ortadan kaldırmak.

Square’in Cash App uygulamasında bulunan Bitcoin yatırım araçları binlerce, belki milyonlarca kripto severe bu yatırım stratejisine daha kolay katılma şansı tanıyacaktır.

İlgili: 2019’da Bitcoin dostu Square Cash uygulaması hisse fiyatı %56 yükseldi

https://twitter.com/CashApp/status/1187398790929682434?s=20

İlgili: Daha çok Bitcoin haberi için lütfen tıklayınız

Kaynak

 

Etiketler: