BTC : 82612 ₺ ETH : 2851 ₺ XRP : 1.876 ₺ LTC : 357.7 ₺ USDT : 7.639 ₺ XLM : 0.5841 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin yatay seyrederse altcoinler ralliye başlayabilir

Bitcoin yatay seyrederse altcoinler ralliye başlayabilir

Bitcoin yatay seyrederse altcoinler ralliye başlayabilir
0

Bitcoin yatay seyrederse altcoinler koşu yapma fırsatı bulabilir. Analistler ayrıca BTC için boğa cross formasyonu ihtimaline de dikkat çekiyor. Ancak henüz doğrulanması için erken.


Bitcoin yatay seyrederse altcoinler ralliye başlayabilir

Bitcoin son günlerde volatiliteli bir fiyat hareketine sahip. Sonuçta da lider kripto para 7,000 dolar bölgesinin ortasındaki bir fiyat aralığında işlem görüyor. Son birkaç saattir ise BTC yükseliyor ve bir sonraki direnci geçmek için mücadele veriyor.

Analistler Bitcoin’in bu dirençten geri çevrilmesini bekliyor ki döneceği fiyat aralığında yatay seyrine devam edecek. Bu konsolidasyon döneminden faydalanmak için bazı altcoinler koşu başlatabilir.

Bitcoin’in 7,800 dolardan ret görmesi altcoinlere ralli yaptırabilir

Bitcoin şu an bir miktar yükseliş ise 7,580 dolardan işlem görüyor. Bu da günlük 7,450 dolar dipten az da olsa yükseliş kaydettiği anlamına geliyor.

koinmedya_brave

İlgili – Ölen altcoin sayısı giderek artıyor

Son bir haftada BTC yavaşça yükselmeye devam etti. Yükseliş sırasında 7,200 dolardan güçlü destek bulmuştu. Bu seviyeden yükseliş kripto paranın fiyatını 7,800 dolara kadar çıkarsa da buradan keskin bir düşüş yaşamıştı.

Bitcoin’in 12 saat grafiğine bakarsak, öyle görünüyor ki kripto para EMA boğa crossu oluşturmaya çok yakın. Yine de bu boğa cross formasyonunun doğrulanması için çok erken.

Twitter’deki popüler kripto para analistlerinden Big Cheds, son tweetinden şöyle açıklıyor: “BTC, Bitcoin 12 saat – Bekleyen bir 8/34 EMA boğa crossu ile flört ediyor, yine de erken.”

https://twitter.com/USAObserver/status/1203793968976105473?s=20

Potansiyel bir boğa gelişmesine rağmen diğer analistler Bitcoin’in mevcut fiyatının çevresinde güçlü bir direnç görüyor.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum balina hareketliliğinin bir manası var mı?

Twitter’deki başka bir popüler analist HornHairs, son tweetinde şöyle diyor: “BTC: 4 saat aylık açık dirençte ayı SFP çiziyor. Bir ya da iki gün boyunca yukarı devam etmekten ziyade buradan geri çekilme ve haftalık açıklara kadar uzanma olasılığı daha fazla görünüyor. Bu da altcoinlere koşu yama zamanı tanıyacak.”

https://twitter.com/CryptoHornHairs/status/1203699822374653953?s=20

Bitcoin’in burada yatay seyir bölgesine girdiğini düşünürsek, başlıca altcoinler son yaşadıkları dip seviyeleri ile aralarına mesafe koyma fırsatı bulabilirler. Böylece BTC işlem paritesi karşısında yükseliş momentumu elde edebilirler.

Kaynak

Etiketler: