BTC : 83392 ₺ ETH : 2898 ₺ XRP : 1.898 ₺ LTC : 366.2 ₺ USDT : 7.616 ₺ XLM : 0.5922 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin yarılamaya 4 ay kaldı – Ne beklenmeli?

Bitcoin yarılamaya 4 ay kaldı – Ne beklenmeli?

Bitcoin yarılamaya 4 ay kaldı – Ne beklenmeli?
0

Bitcoin yarılamaya 4 ay kaldı. Ne beklenmeli? Kripto para piyasalarını bekleyen gelişmeler hangileri. Hepsi ve daha fazlası makalemizde.


Bitcoin yarılamaya 4 ay kaldı – Ne ummalı?

 

Öncelikle 2020 yılının başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ederim.

Kripto para sektörünün uzun zamandır beklediği zaman dilimi geldi çattı ve sonunda 2020 yılına girdik. Bu kripto para piyasaları için Bitcoin Halving etkinliğine bir adım daha yaklaştığımız anlamına geliyor. BTC Halving gerçekleştiğinde, BTC üretimi yarı yarıya düşecek ve Bitcoin enflasyonunun %50 azalacak. An itibariyle blok başına madencilere verilen ödül 12,5 BTC iken, bu oran yarı yarıya azaltılıp 6.25 BTC’ye düşecek. Yani tahminlere göre Bitcoin genel enflasyon oranı, Amerika Merkez Bankası’nın hedeflediği %2’lik oranın bile altına düşerek %1.8’lere gerileyecek. Bu oran altının kine yakın olacak.

koinmedya_brave

İlgili haber: Bitcoin yeni zirvesi 2020’de gelir mi?

2020’nin başlamasıyla beraber kripto Twitter’da BTC Halving moduna girmeye başladı. Kripto para analisti PlanB, yaptığı paylaşımda yarılama etkinliğinin önemini dile getirdi.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1212373777927081984?s=20

”Bitcoin Halving’e 4 ay kaldı.

IMO yarılaması fiyatları doğrular ve marketi verimlendirir. Çok az insan (%10) bunu bilir, anlar ve S2F modeline inanır (S2F:Stok piyasalarındaki bir modelleme). Buna karşın insanların çoğu (%90) S2F’yi bilmez, istatistiğin ve matematiğin ötesini göremez. Bu sebepten doları BTC’ye olan talebin eksik olduğunu düşünüyorum.”

PlanB gibi pek çok analist Bitcoin Halving’in öneminden bahsedip insanların ilgisinin bu tarafa çekmeye çalışmalarına rağmen, gerçekleşecek yarılama etkinliğinin BTC fiyatlarına yansımayacağını düşünenlerde var.

”Yarılamadan sonra, yeni üretilecek Bitcoin’lerin tümü iki şirket tarafından emilecek: GBTC ve Square

Bu Coinbase, RobinHood, eToro gibi borsaları kullanan 30 milyon kullanıcı için göz ardı edilebilir bir durum.

Söyleyin bana halving Bitcoin fiyatlarını nasıl uçuracak.”

Alistair Milne’nin paylaşımı, piyasaları soğuk kanlı olmaya davet ederken, PlanB’nin çizdiği senaryo yani S2F modeli, Bitcoin için 1 trilyon dolarlık market kapitalizasyonu ve her BTC için 50.000 doları öngörüyor. Ancak şu bir gerçek ki, yarılama olmasa dahi bile kripto para piyasaları olumlu bir yönelim gösteriyor.

Bununla beraber Bloomberg’e geçtiğimiz günlere röportaj veren Andy Bromberg, kripto para sektöründe 2017 yılında bile görmediğimiz büyüklükte bir yapılaşma söz konusu olduğunu ve ileri görüşlü insanların uçuş için astronot elbiselerini giydiklerini dile getiriyor.

İlgili haber: Bitcoin hash ratio 2017 zirvesinin tam 7 katında!

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.