BTC : 66095 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 320.7 ₺ USDT : 6.738 ₺ XLM : 0.5563 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Senatör: ABD istese de Bitcoin ve kripto paraları yasaklayamaz

Senatör: ABD istese de Bitcoin ve kripto paraları yasaklayamaz

Senatör: ABD istese de Bitcoin ve kripto paraları yasaklayamaz
0
huobi_koinmedya

Kripto paraların doğası gereği hangi devlet olursa olsun düzenlemeler çıkarmaya çalışsa da Bitcoin ve kripto paraları yasaklayamaz.


Hiçbir Süper Güç Bitcoin Ve Kripto Paraları Yasaklayamaz

Nihayet ABD kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeleri Salı günü görüşmeye başladı. Kongre oturumları sırasında Senato Bankacılık Başkanı Mike Crapo (R-ID) kripto para birimlerinin küresel bir yenilik olduğunu vurguluyor.

ABD Bitcoin’i Yasaklayamaz

Çoğunluğun düşüncesi, ABD’den veya daha güçlü diğer herhangi bir devletten çıkacak karar ne olursa olsun, Bitcoin’in yasaklanamayacağı yönünde. Bitcoin gibi bir kripto para birimini yasaklamaya çalışmak bir çıkmaza sürüklenmeye benziyor. Kripto para birimleri ve Bitcoin hakkında nasıl bir düzenleme yapılacağı ile ilgili yıllardır süren belirsizliğe rağmen Senato Bankacılık Başkanı Mike Crapo, Bitcoin, Facebook’un Libra’sı ve diğer bütün kripto para birimleri ile ilgili fikirlerini açık yüreklilikle dile getiriyor.

Crapo’ya göre, ABD Bitcoin’i yasaklamak istese bile, bunda başarılı olamayacak. Crapo şunları ifade ediyor:

koinmedya_brave

“Eğer ABD karar verirse – ben karar vermeli demiyorum – Eğer kripto paraların ABD’de olmasını istemiyoruz derlerse ve bunu yasaklamaya çalışırlarsa, eminim bunda başarılı olamayacaklar çünkü bu küresel bir yenilik.”

Crapo, açılış notunda, ekosistemin nasıl geliştiğini, mevcut durumda düzenleyici yapılardaki boşlukları, diğer ülkelerin kripto paralara karşı yaklaşımını ve bireylerin kendi verileri üzerinde gerçekten nasıl bir kontrole sahip olduklarını açıklıyor.

Bu Yeniliklerin Gelişimine ABD Öncülük Etmeli

Circle küresel finans hizmetleri şirketinin CEO’su olan Jeremy Allaire ise şu ifadeleri kullanıyor:

“Karşı karşıya olduğumuz zorluk bu kripto para birimlerinin bir kısmının sadece açık kaynak yazılımlarının bir parçası olması.”

Allaire, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin prosedürü hakkındaki konuşmalarına şöyle devam ediyor:

“Herşey internet üzerinden gerçekleşiyor ve bu paralar açık kaynak kodlu yazılımlar. Herkes kullanabilir. İnternetin çalıştığı her yerde bu paralar çalışıyorlar ve algoritmik olarak üretilmiş bir para politikaları var. Bu bütün hükümetlerin yüzleşmek zorunda olduğu bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu para internetin hızında Dünya’nın her yerine hiçbir engele takılmadan hareket edebiliyor.”

Allaire’nin bu yorumlarının ardından Crapo, dijital teknoloji yeniliklerinin kaçınılmaz olduğunu ve bu tür yeniliklerin insanlığa yarar sağlayabileceğini not ediyor. Devam eden konuşmasında ise ABD’nin bu yeniliklerin gelişiminde öncülük etmesi gerektiğini vurguluyor.

koinmedya_brave

Kaynak